City Football Group: Rekordowy kredyt w świecie piłki - 650 milionów dolarów

City Football Group: Rekordowy kredyt w świecie piłki - 650 milionów dolarów fot. bodrumsurf / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: The Financial Times

City Football Group, właściciel Manchesteru City, zabezpieczył siedmioletnią pożyczkę w wysokości 650 milionów dolarów w jednej z największych transakcji zadłużenia w sporcie - informuje „The Financial Times“.

Firma wykorzysta pieniądze gwarantowane przez Barclays na inwestycje w swoją dzięsięcioklubową międzynarodową sieć piłkarską, w tym na nowy stadion o wartości MILIARDA dolarów dla swojej drużyny Major League Soccer, New York City FC.

Ten plan jest obecnie wstrzymany z powodu waśni między New York Yankees i miastem Nowy Jork.

CFG zorganizowało również kredyt odnawialny o wartości 138,2 miliona dolarów u tych samych dostawców finansowania, według „The Financial Times“.

City Football Group została wyceniona na 4,8 miliarda dolarów w 2019 roku po sprzedaży 10% udziałów do Silver Lake Partners za 500 milionów dolarów. China Media Capital jest właścicielem kolejnych 12%.

W zeszłym roku CFG pozyskało dwa miliardy dolarów od państwowego funduszu majątkowego Mubadala z Abu Dżabi, który jest zarządzany przez prezesa Manchesteru City, Khaldoona al-Mubaraka.

Manchester City musiał zapłacić około 5,2 miliona dolarów za krótkotrwały udział w Superlidze. „Forbes“ poinformował w kwietniu, że zespół stracił 172 miliony dolarów w latach 2019-2020, częściowo z powodu pandemii.

W maju CFG weszła w spółkę joint venture z Oak View Group, aby zbudować Co-op Live, krytą halę muzyczno-rozrywkową o wartości 495 milionów dolarów obok stadionu „Obywateli“.

City Football Group została założona w 2013 roku jako część Abu Dhabi United Group, należącej do wicepremiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pod rządami szejka Mansoura w Manchester City zainwestowano około 3,5 miliarda dolarów, co zaowocowało pięcioma tytułami Premier League. Majątek Mansoura szacowany jest na 22 miliardy dolarów.

Więcej na temat: Manchester City FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy