Claudio Ranieri z ciekawą propozycją. Nenad Bjelica ma poważnego rywala

Claudio Ranieri z ciekawą propozycją. Nenad Bjelica ma poważnego rywala fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Claudio Ranieri, który pod koniec stycznia rozstał się z Watfordem, może niebawem wrócić do pracy. Angaż 71-latka rozważają władze Genoi – twierdzi Gianluca Di Marzio. 

Po tym jak był łączony z powrotem do Sampdorii, teraz Claudio Ranieri jest wymieniany jako potencjalny nowy trener ich miejskich rywali – Genoi. 71-latek został zwolniony przez Watford w styczniu, ale nie ma zamiaru przejść na emeryturę i szuka kolejnego wyzwania.

Przez ostatnie miesiące w kontekście nowego pracodawcy doświadczonego szkoleniowca wskazywano głównie dwie ekipy - właśnie Sampdorię i FC Sion. Co ciekawe, opiekun mistrzowskiego składu Leicester z sezonu 2015/2016 spoglądał pozytywnie na ten nieoczywisty kierunek, spotykając się nawet z kierownictwem szwajcarskiej drużyny.

Temat jednak ucichł i na ten moment niewiele wskazuje, że ciekawy ruch się ziści. Najnowsze doniesienia Gianluki Di Marzio informują natomiast o możliwym powrocie do północno-zachodniej części Włoch.

Ranieri przed objęciem sterów Watfordu pracował przez dwa lata w Sampdorii. Po odejściu ze stanowiska trenera „Szerszeni” władze ze Stadio Luigi Ferraris wyrażały ponową chęć zatrudnienia fachowca z Rzymu.

71-latek odrzucił taką możliwość, wyrażając obawy wobec projektu i ogólnej niestabilności w nim panującej. Jak twierdzi Di Marzio, na lokalną Genoę Ranieri patrzy już bardziej przychylnym okiem.

To nie jedyne nazwisko łączone z przejęciem sterów nad „Rossoblu”. Do tej pory w biurach przedstawiciela Serie B rozważano szczególnie kandydaturę byłego opiekuna Lecha Poznań - Nenada Bjelicy. Obecność na liście życzeń Ranieriego może pokrzyżować plany bezrobotnego Chorwata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy