Club Brugge rozstaje się z gwiazdą. Krépin Diatta rusza na podbój Ligue 1

Club Brugge rozstaje się z gwiazdą. Krépin Diatta rusza na podbój Ligue 1
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Het Laatste Nieuws

Krépin Diatta powinien w najbliższych dniach sfinalizować swoje przenosiny z Club Brugge do AS Monaco - poinformowało „Het Laatste Nieuws”.

Reprezentant Senegalu za sprawą bardzo udanych występów w barwach norweskiego Sarpsborg 08 znalazł się na celowniku kilku czołowych europejskich klubów. Spośród nich najpoważniejsze zainteresowanie usługami 21-letniego skrzydłowego przejawiał Manchester United.

Krépin Diatta nie zdecydował się jednak na wykonanie tak dużego skoku w swojej karierze i w połowie sezonu 2017/2018 przystał na propozycję wystosowaną przez Club Brugge.

Utalentowany ofensywny zawodnik nie może żałować podjętej przez siebie decyzji, ponieważ bardzo szybko stał się jedną z wiodących postaci w szeregach belgijskiego zespołu, z którym sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo kraju (2017/2018, 2019/2020).

Senegalczyk uznał, że po dwuletnim pobycie w „Niebiesko-Czarnych” nadszedł odpowiedni moment na to, aby wykonać kolejny krok i dlatego zaakceptował propozycję dołączenia do AS Monaco.

Dziennikarze „Het Laatste Nieuws” przekonują, że transfer 21-latka do ekipy z Ligue 1 znajduje się na ostatniej prostej. Skrzydłowy miał się już pożegnać z kolegami z zespołu i wkrótce pojawi się w klubie z Księstwa, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem długoterminowego kontraktu z nowym pracodawcą.

Zespół z Brugii ma zarobić 20 milionów euro na sprzedaży Diatty oraz liczyć w przyszłości na otrzymanie jeszcze dodatkowych funduszy w przypadku kolejnego gotówkowego transferu z udziałem ofensywnego zawodnika.

Senegalczyk wystąpił w 24 spotkaniach w tym sezonie i zdobył w nich dziesięć bramek oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy