Co dalej z Rafałem Gikiewiczem? W jego kontrakcie z Augsburgiem jest klauzula

Co dalej z Rafałem Gikiewiczem? W jego kontrakcie z Augsburgiem jest klauzula fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Viaplay

Artur Wichniarek w studiu Viaplay wypowiedział się na temat Rafała Gikiewicza.

Rafał Gikiewicz od 2020 roku jest piłkarzem Augsburga. W dwóch poprzednich sezonach bramkarz nie opuścił ani jednej kolejki Bundesligi. W obecnym stracił cztery mecze z powodu kontuzji uda. W 12 występach 35-latek zanotował dwa czyste konta.

Kontrakt doświadczonego golkipera jest ważny do 30 czerwca. Ostatnio media zaczęły spekulować na temat jego przyszłości. Florian Plettenberg zasugerował, że interesują się nim kluby z Turcji.

Artur Wichniarek potwierdził, że w umowie Gikiewicza z Augsburgiem znajduje się specjalna klauzula.

- Jego kontrakt przedłuża się automatycznie o kolejny sezon, jeżeli rozegra 25 spotkań. Także zobaczymy. Wszystko zależy od Rafała. To sportowiec z krwi i kości. Będzie robił wszystko, żeby grać jak najlepiej. Patrząc na to, jak dużo kupuje Augsburg, a jak mało idzie za tym wyników, można być tym poirytowanym. Sytuacja przypomina pójście do sklepu, gdzie są promocje, a w lodówce masz już wiele produktów. Nie kupujesz tego, czego potrzebujesz, tylko robisz to, bo jest tanio. Mam wrażenie, że właśnie tak kupuje Augsburg.

- Trzeba zastanowić się nad tym, co jest najlepsze. Kiedy podpisywaliśmy kontrakt z Augsburgiem, był też temat jego pracy po karierze w tym klubie. Decyzja będzie podejmowana, ale na pewno nie teraz - przyznał Wichniarek w studiu Viaplay.

Augsburg plasuje się na piętnastym miejscu w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy