2024-10-15 18:56:30; Aktualizacja: 1 godzina temu
Co to był za mecz! Reprezentacja Polski U-21 bardzo blisko awansu na Mistrzostwa Europy [WIDEO] Fot. Artur Kraszewski / APPA / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Kluczowy mecz eliminacji Mistrzostw Europy U-21 w grupie D nie zawiódł. Reprezentacja Polski po emocjonującym meczu zremisowała z Niemcami.

Dla podopiecznych Adama Majewskiego wtorkowa rywalizacja z Niemcami nie zaczęła się najlepiej. Już w trzeciej minucie stracili pierwszego gola, a na przerwę schodzili z wynikiem 1:3. Wówczas trudno było się spodziewać, że zdołają jeszcze odwrócić losy tej konfrontacji.

Stawka meczu była ogromna. „Biało-Czerwoni” z 21 punktami na koncie nadal nie byli pewni awansu. Zgodnie z regulaminem bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy wywalczą tylko liderzy grup i trzej najlepsi wiceliderzy.

Polacy potrzebowali więc punktów. Zwycięstwo było wymarzonym scenariuszem.

W 50. minucie skutecznym strzałem popisał się Jakub Kałuziński. Zaledwie osiem minut później wyrównał Mariusz Fornalczyk.

Remis powoduje, że nasi młodzieżowcy jeszcze nie awansowali na EURO. Sukces może im zabrać okazałe zwycięstwo Belgii nad Węgrami i Chorwacji z Grecją. Wszystko jednak układa się na naszą korzyść.