Cody Gakpo na sprzedaż. PSV czeka na odpowiednią ofertę

Cody Gakpo na sprzedaż. PSV czeka na odpowiednią ofertę fot. MB Media / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Voetbal International

Prezes Marcel Brands przyznał otwarcie, że porozumienie zawarte przez PSV Eindhoven z Codym Gakpo zakłada jego sprzedaż w przypadku wpłynięcia do klubu określonej oferty.

23-letni skrzydłowy cieszył się ostatniego letniego okna transferowego poważnym zainteresowaniem ze strony klubów występujących w Premier League.

Spośród nich mniej lub bardziej konkretnie możliwość pozyskania reprezentanta Holandii badały Arsenal, Manchester United, Leeds United, Southampton czy Nottingham Forest.

Prezes Marcel Brands przyznał w rozmowie z „Voetbal International”, że żadna z wymienionych angielskich ekip nie wystosowała żadnej oficjalnej oferty za Cody'ego Gakpo i prawdopodobnie tylko dlatego pozostał on w PSV Eindhoven, ponieważ przy przedłużeniu umowy w styczniu do 30 czerwca 2026 roku otrzymał zapewnienie ze strony ówczesnego sternika zespołu, że będzie mógł go opuścić po wpłynięciu do klubu określonej propozycji.

- Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nie było żadnej oferty dla Cody'ego, o której wiedziałby zarząd lub Rada Nadzorcza. Stwierdziliśmy, że gdyby były jakieś propozycje, to musielibyśmy go sprzedać. Stałoby się to nie tylko z punktu widzenia finansowego, ale także dlatego, że zapewniało mu to porozumienie zawarte przed moimi czasami - powiedział działacz, który rozpoczął pracę w holenderskiej drużynie w lipcu.

Latem spekulowało się, że PSV zgodziłoby się na zakończenie współpracy z 23-latkiem w przypadku otrzymania za niego 40-50 milionów euro.

Niewykluczone, że takowa oferta napłynie do ekipy nawet w trakcie zimowego okienka transferowego, ponieważ skrzydłowy prezentuje się rewelacyjnie w trwających rozgrywkach za sprawą zdobytych dziesięciu bramek oraz zaliczenia dziewięciu asysty w trzynastu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy