Coman najszybszym zawodnikiem w Bundeslidze od sezonu 2013/2014

Coman najszybszym zawodnikiem w Bundeslidze od sezonu 2013/2014 fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: OptaFranz

Kingsley Coman w trakcie sobotniego spotkania Bayernu z Paderbornem (3:2) zanotował rekordowy sprint, jeśli chodzi o ostatnie sezony Bundesligi.

W trakcie jednej z akcji francuski skrzydłowy rozwinął prędkość do 35,7 km/h. Coman wskoczył tym samym na pierwsze miejsce zestawienia przedstawiającego najszybszych piłkarzy w Bundeslidze od początku sezonu 2013/2014. OptaFranz podkreśla, że wtedy zaczęto prowadzić szczegółowe statystyki.

Coman wyprzedził Jeremiaha St. Juste’a, Pierre’a Emericka Aubameyanga, Sheraldo Beckera, oraz Lukasa Klüntera.

Sobotni występ był dla Comana piątym w tym sezonie Bundesligi. Na koncie ma gola i dwie asysty.

Najszybsi zawodnicy w Bundeslidze od rozgrywek 2013/2014:

35,7 km/h - Kingsley Coman;
35,6 km/h - Jeremiah St. Juste;
35,4 km/h - Pierre Emerick Aubameyang;
35,4 km/h - Sheraldo Becker;
35,4 km/h - Lukas Klunter.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy