Conte stawia na swoich żołnierzy. Giroud na celowniku Interu Mediolan!

Conte stawia na swoich żołnierzy. Giroud na celowniku Interu Mediolan! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Według mediów z Półwyspu Apenińskiego rozpoczęły się rozmowy pomiędzy Interem Mediolan a Olivierem Giroud. Efektem tego może być odejście Francuza z Chelsea w styczniowym oknie transferowym.

Nie jest żadną tajemnicą, że „Nerazzurri” chcą wzmocnić formację ofensywną, a dokonać tego mają już w styczniu. Antonio Conte na konferencji prasowej po meczu z Borussią Dortmund (2:3) wpadł w szał, mówiąc, że ma zdecydowanie zbyt szczupłą kadrę.

Rozwiązaniem problemów włoskiego szkoleniowca może być angaż napastnika Chelsea, który choć jest regularnie powoływany do reprezentacji Francji, nie może liczyć na zbyt wiele minut u Franka Lamparda. W związku z tym 33-latek, którego umowa wygasa 30 czerwca 2020 roku, zaczął rozważać zmianę pracodawcy. Wszystko z myślą o przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

„The Blues” teoretycznie nie powinni robić mu większych problemów, lecz może się to zmienić, jeśli Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie ostatecznie nie skróci zakazu transferowego i tym samym nie będą oni mogli dokonywać wzmocnień w przerwie zimowej.

Niezależnie od toczącej się sprawy, Inter Mediolan przeszedł do czynów. Jak bowiem informuje Nicolò Schira, pierwsze rozmowy z Michaelem Manuello, agentem Giroud, już miały miejsce. Włoski dziennikarz dodaje jednak, że mistrz świata z 2018 roku bierze równie pod uwagę przenosiny do Major League Soccer.

Niemniej w tej chwili wydaje się, że 33-latkowi najbliższej do Serie A, gdzie mógłby ponownie pracować pod okiem Conte. W tym sezonie wziął on udział w sześciu spotkaniach i strzelił w tym czasie jednego gola.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] II liga: TVP wybrała transmitowane mecze II liga: TVP wybrała transmitowane mecze Puchar Polski: Półfinały wylosowane Puchar Polski: Półfinały wylosowane Liverpool wycenił Wernera zaskakująco nisko Liverpool wycenił Wernera zaskakująco nisko Lautaro Martínez nie jest na sprzedaż. Dyrektor sportowy Interu otwarcie o przyszłości Argentyńczyka Lautaro Martínez nie jest na sprzedaż. Dyrektor sportowy Interu otwarcie o przyszłości Argentyńczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy