Copa América: Alexis Sánchez najlepszym zawodnikiem. Jedenastka turnieju zdominowana przez Chile

Copa América: Alexis Sánchez najlepszym zawodnikiem. Jedenastka turnieju zdominowana przez Chile
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Copa América Centenario

Organizatorzy Copa América Centenario przyznali nagrody indywidualne za udział w imprezie oraz ogłosili najlepszą jedenastkę turnieju.

Wszystkie możliwe kategorie zostały zdominowane przez przedstawicieli Chile. Złotego Buta za największą liczbę strzelonych bramek otrzymał Eduardo Vargas. Napastnik Hoffenheim, który w całym sezonie Bundesligi zdobył zaledwie dwa gole błysnął skutecznością na Copa América i aż sześć razy znalazł skuteczny sposób na pokonanie bramkarzy rywali.

Natomiast spośród nich za najlepszego uznano Claudio Bravo. To spore zaskoczenie, ponieważ golkiper Barcelony nie spisywał się w przeciągu całego turnieju jakoś rewelacyjnie i wydawało się, że Złote Rękawicę powędrują w ręce Sergio Romero lub Davida Ospiny.

Za niespodziankę nie należy za to uznać wyboru najbardziej wartościowego gracza imprezy, którym został Alexis Sánchez. Skrzydłowy Arsenalu był ważnym ogniwem reprezentacji „La Roja” i miał duży wpływ na postawę całego zespołu. Początkowo nie spisywał się najlepiej, ale już w fazie pucharowej był głównym motorem napędowym akcji swojej drużyny.

Poza nagrodami indywidualnymi ogłoszono także jedenastkę Copa América Centenario, którą całkowicie zdominowali piłkarze z Chile.

Jedenastka Turnieju

Bramkarz: Claudio Bravo (Chile)
Obrońcy: Mauricio Isla (Chile), Nicolás Otamendi (Argentyna), Gary Medel (Chile), Jean Beausejour (Chile)
Pomocnicy: Javier Mascherano (Argentyna), Arturo Vidal (Chile), Charles Aránguiz (Chile)
Napastnicy: Lionel Messi (Argentyna), Eduardo Vargas (Chile), Alexis Sánchez (Chile)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy