Correa bardzo blisko Milanu. 50 milionów euro plus bonusy!

Correa bardzo blisko Milanu. 50 milionów euro plus bonusy! fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Ángel Correa jest coraz bliżej przenosin z Atlético Madryt do Milanu.

W niedzielę w Hiszpanii przebywał jeden z dyrektorów włoskiego klubu, Zvonimir Boban. „Rossoneri” domykają transfer 24-letniego Correi, który ma ich kosztować 50 milionów euro. Do tego dojdą warte siedem milionów bonusy. Operacja powinna zostać sfinalizowana w najbliższych dniach.

Correa trafił do Atlético na początku 2015 roku z rodzimego San Lorenzo. Od tamtej pory 12-krotny reprezentant Argentyny rozegrał w koszulce „Rojiblancos” 188 spotkań. Zanotował w nich 30 trafień i 28 asyst. W minionym sezonie wybiegał 36 razy na boiska LaLiga (trzy bramki i dwa ostatnie podania).

W jego trakcie Correa najczęściej występował na prawym skrzydle. Atakujący może być jednak również wystawiany jako cofnięty napastnik, na „dziewiątce” oraz lewym skrzydle.

Milan pokryje część transferu Correi ze sprzedaży André Silvy do AS Monaco, które ma zapłacić za niego 30 milionów euro. Mediolan może opuścić również Patrick Cutrone, ale jego nowym klubem raczej nie będzie Wolverhampton Wanderers, na którego celowniku się znajduje.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy