Correa i Kalinić na wylocie z Atlético Madryt

Correa i Kalinić na wylocie z Atlético Madryt fot. Atletico Madryt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Atlético Madryt robi miejsce dla sprowadzonych graczy, ale i najnowszych celów dyrekcji klubu. W efekcie na listę transferową wystawieni zostali Ángel Correa i Nikola Kalinić.

Ostatnie transfery wymuszają na „Los Rojiblancos” sprzedaż kilku zawodników. Dotyczy to przede wszystkim ofensywy, którą dodatkowo ma wzmocnić James Rodríguez. Nim jednak do tego dojdzie, madrytczycy chcą nieco uszczuplić kadrę.

Jak informuje „Marca”, pierwszymi do odstrzału są Ángel Correa i Nikola Kalinić. 24-letni Argentyńczyk przez cztery i pół sezonu otrzymywał od Diego Simeone mnóstwo szans, ale nigdy nie potrafił na dłużej wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie. Przypadek Chorwata jest nieco inny. Środkowy napastnik przybył na wyraźne polecenie szkoleniowca i z miejsca został obdarzony dużym zaufaniem. Pomimo tego, w obliczu dołączenia  do drużyny Ivana Šaponjicia, 31-latek musiałby pogodzić się z rolą głębokiego rezerwowego. 

Dyrekcja wicemistrzów Hiszpanii będzie teraz w spokoju oczekiwała na pojawienie się ofert i jeśli spełnią one jej oczekiwania, przed końcem okna transferowego powyższa dwójka zmieni pracodawcę. 

Correa jak dotąd ubierał trykot „Los Colchoneros” 188 razy, a swoją obecność na boisku prawoskrzydłowy zaznaczył 30 trafieniami i 28 asystami. Kalinić podczas swojego premierowego sezonu wybiegał na boisko 24 razy. W tym czasie zdobył cztery bramki, a przy kolejnej asystował. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy