„Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko!

„Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

„Corriere dello Sport” nie zamierza pozostawić żadnych złudzeń związanych z kontrowersyjną okładką czwartkowego wydania gazety i w piątkowym numerze odnosi się do oskarżeń wymierzonych w jej kierunku.

„Corriere dello Sport” postanowiło w specjalny sposób zapowiedzieć piątkowy mecz ligowy pomiędzy Interem Mediolan a Romą i na swojej czwartkowej okładce umieścił sylwetki byłego i wypożyczonego gracza Manchesteru United - Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga, pomiędzy którymi znalazł się napis „Black Friday”.

Miał on podkreślić fakt, że oba zespoły skorzystał z promocji związanej z pozyskaniem napastnika oraz obrońcy, którzy stanowią obecnie mocne punkty włoskich drużyn.

Ten zabieg został jednak zupełnie inaczej odebrany przez fanów oraz samych zainteresowanych i na gazetę spadła lawina kontrowersyjnych komentarzy posądzających ją o propagowanie rasizmu.

Przedstawiciele wspomnianego medium początkowo nie zabierali głosu w całej sprawie, ale później Ivan Zazzaroni postanowił odnieść się do całej sprawy i następnie umieścił swój obszerny komentarz w najnowszym wydaniu „Corriere dello Sport”.

„Tytuł - Black Friday był skierowany do ludzi, którzy chcą i potrafią go zrozumieć. To była tylko pochwała różnic, duma z nich i podkreślenie ich bogactwa. Jeśli tego nie rozumiesz, to dlatego, że nie chcesz, aby tak się stało lub robisz to z premedytacją. Ten niewinny tytuł naszej gazety, która prawie od wieku stoi straży wartości prezentowanych przez piłkę nożna i pasji do tej dyscypliny został zmieniony w truciznę przez osoby, które same mają ją w sobie, mimo że został on poparty jednoznacznymi fragmentami (w obliczu idiotów, którzy buczą, jutro wszyscy powinniśmy się zachwycać Lukaku i Smallingiem oraz być zjednoczeni w walce z rasizmem). W ostatnich tygodniach wyróżnialiśmy się antyrasistowskimi kampaniami. Mimo to zostaliśmy zlinczowani. Jak tu dotarliśmy? I kim się staliśmy?” - czytamy między innymi w oświadczeniu szefa gazety.

Ponadto na jej piątkowej okładce znalazły się tytuły kilku artykułów, które ukazały się w gazecie w ostatnich tygodniach na temat potępiania zachowań na tle rasistowskim oraz nagłówek - „Kogo nazywacie rasistą? Linczujecie gazetę, która przez stulecie broniła wolności i równości”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy