„Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko!

„Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

„Corriere dello Sport” nie zamierza pozostawić żadnych złudzeń związanych z kontrowersyjną okładką czwartkowego wydania gazety i w piątkowym numerze odnosi się do oskarżeń wymierzonych w jej kierunku.

„Corriere dello Sport” postanowiło w specjalny sposób zapowiedzieć piątkowy mecz ligowy pomiędzy Interem Mediolan a Romą i na swojej czwartkowej okładce umieścił sylwetki byłego i wypożyczonego gracza Manchesteru United - Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga, pomiędzy którymi znalazł się napis „Black Friday”.

Miał on podkreślić fakt, że oba zespoły skorzystał z promocji związanej z pozyskaniem napastnika oraz obrońcy, którzy stanowią obecnie mocne punkty włoskich drużyn.

Ten zabieg został jednak zupełnie inaczej odebrany przez fanów oraz samych zainteresowanych i na gazetę spadła lawina kontrowersyjnych komentarzy posądzających ją o propagowanie rasizmu.

Przedstawiciele wspomnianego medium początkowo nie zabierali głosu w całej sprawie, ale później Ivan Zazzaroni postanowił odnieść się do całej sprawy i następnie umieścił swój obszerny komentarz w najnowszym wydaniu „Corriere dello Sport”.

„Tytuł - Black Friday był skierowany do ludzi, którzy chcą i potrafią go zrozumieć. To była tylko pochwała różnic, duma z nich i podkreślenie ich bogactwa. Jeśli tego nie rozumiesz, to dlatego, że nie chcesz, aby tak się stało lub robisz to z premedytacją. Ten niewinny tytuł naszej gazety, która prawie od wieku stoi straży wartości prezentowanych przez piłkę nożna i pasji do tej dyscypliny został zmieniony w truciznę przez osoby, które same mają ją w sobie, mimo że został on poparty jednoznacznymi fragmentami (w obliczu idiotów, którzy buczą, jutro wszyscy powinniśmy się zachwycać Lukaku i Smallingiem oraz być zjednoczeni w walce z rasizmem). W ostatnich tygodniach wyróżnialiśmy się antyrasistowskimi kampaniami. Mimo to zostaliśmy zlinczowani. Jak tu dotarliśmy? I kim się staliśmy?” - czytamy między innymi w oświadczeniu szefa gazety.

Ponadto na jej piątkowej okładce znalazły się tytuły kilku artykułów, które ukazały się w gazecie w ostatnich tygodniach na temat potępiania zachowań na tle rasistowskim oraz nagłówek - „Kogo nazywacie rasistą? Linczujecie gazetę, która przez stulecie broniła wolności i równości”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy