Courtois na fali wznoszącej. Belg nie wpuścił gola od 533 minut!

Courtois na fali wznoszącej. Belg nie wpuścił gola od 533 minut! fot. Real Madryt
Źródło: AS | Marca

Real Madryt pokonał wczoraj Eibar 4:0. Z tego wyniku podwójnie może cieszyć się Thibaut Courtois, który kontynuuje passę minut bez straty bramkowej, prezentując przy tym znakomitą dyspozycję.

Właściwie od momenty dołączenia do Realu Madryt belgijski bramkarz ani na chwilę nie wkupił się w łaski kibiców madryckiej ekipy. Zmieniło się to stosunkowo niedawno, bo 22 października, gdy „Los Blancos” z nożem na gardle walczyli o swoje pozostanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wówczas pokonali 1:0 Galatasaray.

Następnie 13-krotni zdobywcy Pucharu Europy wygrywali z Leganés (5:0), Galatasaray (6:0) i Eibarem (4:0), w międzyczasie remisując bezbramkowo z Realem Betis. Tym samym Thibaut Courtois nie wpuścił gola w pięciu kolejnych meczach, co daje równo 533 minuty bez straty bramkowej belgijskiego golkipera.

Lepszych od niego pod tym względem w historii Realu Madryt jest tylko sześciu zawodników. Są to Keylor Navas, Rogelio Domínguez, José Araquistáin, Francisco Buyo, Santiago Cañizares oraz Iker Casillas. Ten ostatni dzieży miano absolutnego rekordzisty, który wykręcił aż 951 minut bez wpuszczonego gola.

27-latek będzie teraz celował w pobicie osiągnięcia jego niedawnego konkurenta do gry w pierwszym składzie, od czego dzielą go raptem dwie minuty. Właśnie przez tyle czasu Belg musi wytrzymać w nadchodzącym starciu z Realem Sociedad.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”