Coutinho był oferowany Manchesterowi City

Coutinho był oferowany Manchesterowi City fot. FC Barcelona
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca | Liverpool Echo

FC Barcelona robiła co mogła, by pozbyć się Philippe Coutinho.

Przygoda Brazylijczyka na Camp Nou nie była może kompletną porażką, ale z pewnością działacze i kibice, ale także sam piłkarz, spodziewali się po niej znacznie więcej. Mistrzowie Hiszpanii w bólach sprowadzali pomocnika po długiej batalii z Liverpoolem, ale już tego lata uznali, że najlepiej będzie, jeśli spieniężą jego kartę zawodniczą. To nie było jednak takie łatwe, jak można było się spodziewać.

Coutinho odrzucił możliwość przeprowadzki do Paris Saint-Germain, nie był też chętny do wysłuchania propozycji Arsenalu czy też Tottenhamu. Manchester United z góry został przez niego odrzucony ze względu na przeszłość w Liverpoolu, dlatego „Blaugrana” była zmuszona działać. Jak przekazują „Marca” oraz „Liverpool Echo”, zawodnik był zaproponowany Manchesterowi City.

Barcelona liczyła, że menedżer Pep Guardiola będzie zainteresowany pozyskaniem pomocnika, szczególnie, iż byłby on dodatkowym ciosem dla „The Reds”, w związku z tym, że oba kluby są głównymi faworytami do triumfu w Premier League. Sam szkoleniowiec podjął jednak stanowczą decyzję i zrezygnował z gracza niemal od razu.

Madrycki dziennik dodaje, że Katalończycy próbowali oferować Coutinho różnym klubom, lecz zazwyczaj odpowiedź była podobna do tej „The Citizens”. Ostatecznie gracz przeniósł się do Bayernu Monachium, na co też początkowo miał być nieprzychylnie nastawiony.

Żeby dokonać tej transakcji, „Barça” musiała iść na spore ustępstwa, ponieważ nominalnie chciała sprzedać pomocnika definitywnie. Nie mając jednak konkretnych ofert, zdecydowała się zgodzić na wypożyczenie z opcją wykupu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy