Cracovia z transferem Polaka z Włoch?! Możliwy powrót do Ekstraklasy

2024-01-21 10:59:17; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Cracovia z transferem Polaka z Włoch?! Możliwy powrót do Ekstraklasy Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Krzysztof Kubica przeżywa trudne chwile w Benevento. Zainteresowanie jego transferem wykazuje Cracovia - donosi Piotr Kamieniecki z TVP Sport.

Kubica na początku sierpnia 2022 roku trafił do drugoligowego wówczas Benevento. Wokół transferu pojawiło się mnóstwo zamieszania.

Górnik Zabrze z tytułu sprzedaży 23-latka miał zarobić ponad milion euro. Włoska ekipa zobowiązała się zapłacić kwotę w ratach. Kilkukrotnie nie dotrzymała już terminu.

Wedle niedawnych informacji sprawa w końcu drgnęła do przodu i zabrzanie otrzymali około 800 tysięcy euro.

Co w tym czasie działo się u samego Kubicy? Niewiele.

Pomocnik już na poziomie Serie B miał problemy z regularną grą. Jego sytuacja nie poprawiła się nawet po spadku do trzeciej ligi. W bieżącej kampanii zaliczył on dziesięć występów, spędzając na murawie mniej niż 300 minut. Tylko czterokrotnie pojawiał się na w pierwszym składzie.

Jak widać, sytuacja młodzieżowego reprezentanta Polski nie prezentuje się najlepiej. Pomóc może mu Cracovia, o czym informuje Piotr Kamieniecki z TVP Sport.

Krakowska ekipa sprowadziła niedawno Patryka Sokołowskiego, ale nadal myśli o wzmocnieniu środka pola. Wypożyczenie Kubicy to jeden ze scenariuszy. Trudno myśleć o transferze definitywnym, gdyż jego kontrakt z Benevento obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Zawodnik z Żywca zagrał już 56-krotnie na poziomie Ekstraklasy. Niewykluczone, że otrzyma w styczniu szansę na poprawę tego bilansu.