Cristiano Ronaldo królem strzelców! Rekord gwiazdy reprezentacji Portugalii

2024-05-27 22:49:29; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Cristiano Ronaldo królem strzelców! Rekord gwiazdy reprezentacji Portugalii Fot. Al Nassr FC
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Al-Nassr dzięki dwóm golom Cristiano Ronaldo pokonało w ostatniej kolejce Saudi Pro League Al-Ittihad 4:2. Portugalczyk przypieczętował w ten sposób zdobycie korony króla strzelców.

Portugalczyk był pierwszą wielką gwiazdą w lidze saudyjskiej i już wtedy zapowiadał wielki napływ klasowych piłkarzy do tych rozgrywek. Napastnik się nie mylił.

Ubiegłego lata w ślad za nim ruszyli Neymar, Karim Benzema, Riyad Mahrez, Bono, Sadio Mané, Marcelo Brozović, Sergej Milinković-Savić czy Aleksandar Mitrović. Jak się okazało, to z tym ostatnim przyszło się mu zmierzyć o koronę króla strzelców.

Serb skończył zmagania na 28 trafieniach, podczas gdy Cristiano Ronaldo uzbierał 35 bramek.

Dwa gole atakujący dorzucił w ostatniej kolejce, gdy naprzeciw wyszedł zespół Al-Ittihad bez Benzemy w składzie. Ostateczny wynik to 4:2.

Te bramki są o tyle ważne, że dzięki nim kapitan reprezentacji Portugalii ustanowił rekord w całej historii Saudi Pro League.

Wcześniej najwięcej razy w rozgrywkach do siatki trafiał Abderrazak Hamdallah. Podczas kampanii 2018/2019 Marokańczyk uzbierał 34 gole.

Ronaldo w przeszłości zostawał królem strzelców Premier League, LaLigi oraz Serie A. Posiadacz pięciu Złotych Piłek święcił również rekordy strzeleckie w Lidze Mistrzów.