Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes]

Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Forbes

Amerykański magazyn Forbes na początku kwietnia informował, że wraz z końcem sezonu Cristiano Ronaldo dołączy do elitarnego grona sportowców, którzy w swojej karierze zarobili co najmniej miliard dolarów.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki przez lata pracował na swój sukces, stawiając sobie coraz to wyższe cele. Krok po kroku wypracował on sobie niezwykle silną pozycję we współczesnym futbolu, co przełożyło się także na sukces w mediach społecznościowych. 35-latek to absolutnym król Instagrama, na którym śledzi go ponad 222 miliony użytkowników.

Niesłabnąca popularność oraz znakomita dyspozycja przekładają się również na zarobki Portugalczyka. Jak policzył „Forbes”, tylko w zeszłym sezonie zainkasował on 109 milionów dolarów, z czego 65 dzięki grze w Juventusie. W bieżącej kampanii, gdy z powodu pandemii koronawirusa szanse na poprawienie tego rezultatu są znikome, Amerykanie i tak przewidywali, że atakujący dokona przełomowego wyczynu.

Cristiano Ronaldo miał bowiem szansę stać się pierwszym piłkarzem w historii, który wygenerował zyski rzędu miliarda dolarów, i dziś właśnie się to mu udało. Tym samym dołączył on do elitarnego grona, w którym do tej pory znajdowało się raptem dwóch sportowców. To golfista Tiger Woods i bokser Floyd Mayweather Junior.

Według powyższego źródła większą część, bo aż 650 milionów dolarów, kapitan reprezentacji Portugalii zarobił dzięki swoim występom na boiskach. Z kolei pozostałe środki spłynęły na jego konto poprzez szereg działań marketingowych i reklamowych.

Dodajmy tylko, że były gracz takich klubów jak Manchester United czy Real Madryt jest sponsorowany m.in. przez Nike, Herbalife Nutrition i Clear Haircare. Ponadto posiada on także własne marki w branży hotelowej, obuwniczej czy kosmetycznej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy