Cristiano Ronaldo po meczu z Serbią. „Czujemy, że krzywdzi się cały naród”

Cristiano Ronaldo po meczu z Serbią. „Czujemy, że krzywdzi się cały naród” fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cristiano Ronaldo (Instagram)

Cristiano Ronaldo zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych na temat wydarzeń mających miejsce w końcowej fazie pojedynku z Serbią (2:2) w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Portugalia udanie rozpoczęła rywalizację z zespołem prowadzonym od niedawna przez Dragana Stojkovicia i po pierwszej połowie prowadziła z Serbią po trafieniach zanotowanych przez Diogo Jotę.

Po przerwie rywale wciąż urzędującego mistrza Starego Kontynentu zdołali odrobić straty, ale finalnie powinni zejść z boiska pokonani po tym, jak Cristiano Ronaldo wykorzystał błąd Marko Dmitrovicia i posłał piłkę w kierunku pustej bramki, gdzie rozpaczliwym wślizgiem próbował wybić ją jeszcze Stefan Mitrović.

Doświadczony obrońca spóźnił się jednak ze skuteczną interwencją, ale mimo to arbiter Danny Makkelie nie wskazał na środek boiska, bo razem ze swoim zespołem uznał, że futbolówka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej.

Gwiazdor Juventusu był zdumiony werdyktem holenderskiego sędziego i tak mocno protestował, że zobaczył żółtą kartkę. Następnie rzucił kapitańską opaskę na murawę po usłyszeniu ostatniego gwizdka oraz natychmiast udał się do szatni.

Zachowanie 36-letniego zawodnika było naturalnie szeroko komentowane w mediach i pojawiły się w nich nawet głosy wskazujące na to, że Cristiano Ronaldo może zrezygnować z gry w narodowych barwach.

Naturalnie nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ niedługo po zakończeniu spotkania do całej sytuacji stosownym wpisem odniósł się sam zainteresowany.

„Bycie kapitanem drużyny Portugalii jest powodem do domu i jednym z największych wyróżnień w moim życiu. Zawszę daję i będę dawał z siebie wszystko dla mojego kraju, to się nigdy nie zmieni. Czasami jednak pojawiają się trudne chwile, z którymi trzeba sobie poradzić, zwłaszcza gdy czujemy, że krzywdzi się cały naród. Trzeba jednak podnieść głowę i zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem już teraz. Dalej Portugalio!” - napisał piłkarz na Instagramie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy