Cristiano Ronaldo przedłuży karierę?! Nalega na to telewizja

2024-05-14 18:14:19; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Cristiano Ronaldo przedłuży karierę?! Nalega na to telewizja Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Ben Jacobs

Organizator saudyjskiej ekstraklasy uważa Cristiano Ronaldo jako strategiczną osobę w kwestii przedłużenia umów dotyczących transmisji spotkań. To może skutkować zatrzymaniem Portugalczyka do 30 czerwca 2026 roku - donosi Ben Jacobs.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki przebija następne granice i to mimo upływających lat. Wszak znakomity zawodnik liczy już sobie 39 wiosen.

Kiedy Portugalczyk przechodził do Saudi Pro League, podpisał kontrakt ważny do połowy 2025 roku. Niewykluczone jednak, że niebawem współpraca zostanie przedłużona.

CR7 przetarł szlaki dla takich gwiazd europejskiej piłki, jak Neymar, Karim Benzema, Riyad Mahrez, Marcelo Brozović czy N’Golo Kanté.

Mimo że piłkarz nie spełnia się pod względem trofeów zespołowych, to nadal utrzymuje znakomitą formę strzelecką. Tylko w trwającym sezonie trafiał do siatki 42 razy, a ma na swoim koncie 41 spotkań.

Jak przekazał Ben Jacobs, mimo napływu klasowych piłkarzy, wciąż strategiczną osobą dla Arabii Saudyjskiej jest Cristiano Ronaldo, a jako że wkrótce ruszy przetarg na transmisję spotkań, czymś pożądanym byłoby jego zatrzymanie na następnych 12 miesięcy.

– 2025 będzie kluczowym rokiem w Arabii Saudyjskiej. Po pierwsze, ponieważ kontrakt Ronaldo wygasa, chociaż rozumiem, że może zostać przedłużony o rok. Po drugie, prawa telewizyjne są odnawiane, a jak można sobie wyobrazić, w Egipcie z Mohamedem Salahem i Portugalii z Ronaldo i/lub Bruno Fernandesem, może być duża widownia i lukratywne warunki – poinformował Jacobs.

Kapitan reprezentacji Portugalii w lutym przyszłego roku skończy 40 lat.