Cristiano Ronaldo sonduje temat letniego transferu. Możliwa głośna przeprowadzka w ramach Premier League

Cristiano Ronaldo sonduje temat letniego transferu. Możliwa głośna przeprowadzka w ramach Premier League fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: David Ornstein

Cristiano Ronaldo nie jest do końca przekonany do pozostania zawodnikiem Manchesteru United w nadchodzących rozgrywkach. Dlatego też przedstawiciele piłkarza zaczęli oferować jego usługi różnym klubom. Wśród nich znalazła się między innymi Chelsea - poinformował David Ornstein z „The Athletic”.

„Czerwone Diabły” nie pozwoliły zeszłego lata zrealizować Manchesterowi City wielce kontrowersyjnego transferu w postaci nawiązania współpracy z reprezentantem Portugalii, który zapracował sobie w przeszłości na status jednej z legend ekipy z Old Trafford.

W ten sposób Cristiano Ronaldo zaliczył spektakularny powrót do Manchesteru United po opuszczeniu szeregów Juventusu. Klub i kibice wiązali z wykonaniem tego ruchu wielkie nadzieje i liczyli na to, że osoba 37-letniego zawodnika wpłynie w pozytywny sposób na poprawę wyników osiąganych przez utytułowany zespół.

Niestety obecność doświadczonego piłkarza nie wpłynęła w spodziewany sposób na drużynę, bo ta zakończyła zmagania w Premier League poza strefą uprawniającą do wzięcia udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Taki obrót spraw zaczął naturalnie prowadzić do powstania plotek na temat przedwczesnego rozstania Portugalczyka z „Czerwonymi Diabłami” na rzecz dołączenie do zespołu, który pozwoliłyby mu śrubować strzelecki rekord w elitarnych rozgrywkach.

W ostatnich dniach pojawiła się w mediach informacja o zaoferowaniu przez Jorge Mendesa usług swojego klienta Bayernowi Monachium, gdzie Cristiano Ronaldo mógłby zastąpić Roberta Lewandowskiego. „Bawarczycy” nie wyrazili jednak zainteresowania wiekowym zawodnikiem.

Z kolei teraz David Ornstein z „The Athletic” przekonuje, że portugalski agent spotkał się w zeszłym tygodniu z nowym właścicielem Chelsea - Toddem Boehlym i wśród omawianych przez nich tematów pojawił się ten dotyczący ewentualnego transferu 37-latka na Stamford Bridge.

Wspomniany dziennikarz podkreśla, że w rozmowie pomiędzy oboma panami nie doszło do żadnych konkretów. Te mogą się pojawić dopiero po wykonaniu kolejnego ruchu przez „The Blues”. O ile w ogóle będą zainteresowani sprowadzenie Portugalczyka w miejsce Romelu Lukaku, wracającego do Interu Mediolan.

Ornstein zapewnia też, że Manchester United jest przekonany o kontynuowaniu współpracy z Cristiano Ronaldo, choć ten ma obawy, czy ekipa z Old Trafford będzie na tyle konkurencyjna, by powalczyć o najwyższe cele na arenie krajowej oraz międzynarodowej w rozpoczynających się wkrótce zmaganiach.

37-letni napastnik zakończył ostatni sezon z 24 trafieniami i trzema asystami w 39 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy