Cristiano Ronaldo w jednym klubie z legendą Realu Madryt

2024-05-08 10:23:08; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Cristiano Ronaldo w jednym klubie z legendą Realu Madryt Fot. Al Nassr FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Matteo Moretto

Al-Nassr, w którym od półtora roku przebywa Cristiano Ronaldo, porozumiało się z Fernando Hierro w sprawie angażu na stanowisko dyrektora sportowego – przekazał Matteo Moretto.

Jak poinformował dziennikarz Relevo.com piłkarz Realu Madryt z lat 1989-2003 udał się już do Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej, aby dopełnić niezbędne formalności potrzebne do zakończenia procesu rekrutacji.

Tym samym Hierro doświadczy następnej przygody na zupełnie innym kontynencie. Od października 2022 roku odpowiadał za budżet, transfery, kształt kadry i długofalową wizję rozwoju w meksykańskim CD Guadalajara.

Rozmowy w sprawie przeprowadzki toczyły się tygodniami. Ostatecznie 56-latek w pełni przekonał się do oferty jednego z hegemonów Saudi Pro League.

Argumentami, które przemówiły u byłego selekcjonera Hiszpanii za przyjęciem propozycji to oczywiście ogromny potencjał ekonomiczny niezbędny do łatwiejszego budowania zespołu oraz odpowiednia baza pod sukcesy, przynajmniej te krajowe.

Skład wicemistrza Arabii Saudyjskiej uzupełniają takie postacie, jak Cristiano Ronaldo, Aymeric Laporte, Alex Telles czy Sadio Mané. To między innymi od Hierro będzie zależało, kim wzmocni grupę i jak przerwać hegemonię lokalnego rywala Al-Hilal, który już położył rękę na mistrzostwie.

Życiorys trzykrotnego zdobywcy Pucharu Europy z „Królewskimi” składa się także z pobytów w pionie sportowym Málagi oraz reprezentacji Hiszpanii.

Trend sprowadzania działaczy z Półwyspu Iberyjskiego na Bliski Wschód zapoczątkowano już jakiś czas temu. Tę samą funkcję w Al-Ittihad pełni Ramón Planes, zaś rolę dyrektora generalnego w Al-Hilal sprawuje Esteve Calzada.