Crouch bliski pobicia rekordu Shearera!

Crouch bliski pobicia rekordu Shearera!
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Reddit

Niemożliwe? A jednak! Peter Crouch jest bardzo blisko pobicia jednego z rekordów dotyczących strzelonych bramek w angielskiej Premier League.

Wysoki jak brzoza, mało zwrotny i do tego nie zawsze skuteczny. Taki stereotyp dotyczący Petera Croucha został wytworzony w umyśle co drugiego kibica interesującego się angielską piłką. Wychodzi jednak na to, że napastnik Stoke City jest jednym z najbardziej niedocenianych zawodników w Premier League ostatnich lat. Dlaczego? Reprezentant drużyny „Synów Albionu” jest blisko pobicia rekordu strzeleckiego należącego do słynnego snajpera Blackburn Rovers i Newcastle United Alana Shearera.

O jaki wyczyn chodzi? Mianowicie, Peter Crouch musi zdobyć jeszcze dwa gole, by zostać zawodnikiem z największą liczbą bramek strzelonych głową na ligowych boiskach. Przewodzący klasyfikacji Shearer w swojej karierze pokonywał w taki sposób bramkarza rywali aż 46 razy. Napastnik Stoke ma o jedno trafienie mniej na swoim koncie. 42-krotny reprezentant Anglii może czuć się niezagrożony w walce o ten laur, gdyż kolejnymi zawodnikami na liście są emerytowani Dion Dublin, Les Ferdinand oraz Dwight Yorke.

Najbliższą okazją do pobicia tego rekordu dla Croucha będzie kolejny mecz ligowy. W sobotę podopieczni Marka Hughesa zagrają na wyjeździe z Aston Villą. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy