Cuadrado coraz bliżej Chin. Zablokuje wielki transfer?!

Cuadrado coraz bliżej Chin. Zablokuje wielki transfer?! fot. Juventus FC
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport | La Stampa

Juan Cuadrado najprawdopodobniej odejdzie tego lata do Shanghaiu Shenhua.

Na skrzydłach Juventusu zrobiło się trochę tłoczno, a biorąc pod uwagę, że klub wciąż walczy o Federico Chiesę, któryś z zawodników musi opuścić zespół. Trener Maurizio Sarri stanowczo się sprzeciwia sprzedaży Paulo Dybali i Douglasa Costy, zatem wybór padł na najstarszego - Juana Cuadrado. Kolumbijczyk ma lukratywną ofertę z Chinese Super League i wygląda na to, że z niej skorzysta.

„Tuttosport” oraz „La Stampa” informują, że po 31-latka zgłosił się Shanghai Shenhua. Juventus miałby otrzymać za swojego zawodnika 15 milionów euro, zatem Chińczycy wydadzą łącznie 30 milionów z racji stuprocentowego podatku od kwoty transferu. „Starej Damie” odpowiada taka suma i teraz z nowym pracodawcą musi dogadać się sam piłkarz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Cuadrado przyjmie lukratywną propozycję przeprowadzki na Daleki Wschód, mistrzowie Włoch będą musieli nieco zweryfikować swoje plany na rynku transferowym.

Klub był gotów na sprzedaż João Cancelo, o którego przez długi czas zabiegał Manchester City. Sarri miał już nawet plan, by rozszerzyć koncepcję stosowaną już przez Massimiliano Allegriego i wystawiać Cuadrado w roli ofensywnie usposobionego prawego obrońcy. Jeśli Kolumbijczyk opuści jednak klub, pozostanie byłego gracza Valencii stanie się bardziej realne.

Przemawia za tym również impas w rozmowach z „Obywatelami”. Turyńczycy od początku zakładają, że nie chcą sprzedawać Portugalczyka za wszelką cenę, dlatego też nieustannie obstają przy kwocie 60 milionów euro. Ekipa z Etihad Stadium nie chce tyle zapłacić, a Juventus nie zgadza się na włączenie do operacji karty zawodniczej Danilo, co stworzyło trudne do przejścia komplikacje. Zainteresowanie Cancelo wyrażały jeszcze Barcelona oraz Bayern Monachium.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy