Cudowny 16-latek powstrzymał PSG. Kim jest Eduardo Camavinga?

Cudowny 16-latek powstrzymał PSG. Kim jest Eduardo Camavinga? fot. Eduardo Camavinga [Instagram]
Rafał Bajer
Źródło: Transfery.info

Eduardo Camavinga zwrócił na siebie uwagę ekspertów swoim znakomitym występem przeciwko Paris Saint-Germain.

PSG zainaugurowało starania o obronę tytułu mistrza Francji od pewnego zwycięstwa z Nimes, ale już w drugiej kolejce przyszedł czas na pierwsze potknięcie paryskiego giganta. Na drodze ekipy z Parc des Princes stanęli piłkarze Rennes, ale uwaga obserwatorów skoncentrowała się głównie na młodziutkim Eduardo Camavindze. 16-latek rozegrał bardzo dobrze spotkanie, które zwieńczył ładną asystą przy zwycięskiej bramce Romaina del Castillo.

Środkowy pomocnik urodził się w Angoli w 2002 roku, a do akademii Rennes trafił w 2013 roku. Nie potrzebował dużo czasu, by zapisać się w historii klubu, bowiem już w grudniu 2018 podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, zostając tym samym najmłodszym profesjonalnym zawodnikiem klubu. Niedługo przed złożeniem podpisu ukończył 16. rok życia.

Debiut w barwach pierwszego zespołu zanotował w kwietniu i dość szybko przekonał sztab szkoleniowy, że mimo młodego wieku warto na niego stawiać. W kolejnych dwóch spotkaniach czekały go następne wejścia z ławki rezerwowych, a 1 maja pojawił się w wyjściowej jedenastce na mecz z AS Monaco. Później Angolczyk zagrał jeszcze w trzech kolejnych starciach ligowych, we wszystkich w pierwszym składzie.

Ten sezon może być przełomowy dla wschodzącej gwiazdy byłego zespołu Kamila Grosickiego. Do tej pory Renners rozegrało trzy oficjalne mecze, a Camavinga przebywał na boisku w każdym z nich w pełnym wymiarze czasowym. Nastolatek zbiera coraz lepsze noty, a szerszej publiczności pokazał się właśnie podczas ostatniego meczu ligowego przeciwko PSG. Gracz popisał się dobrymi statystykami (60 kontaktów z piłką, 41 podań, z czego 98% celnych), a do tego nie stronił od zagrywania długich piłek czy dryblingów. Przyniosło to efekt na początku drugiej połowy, kiedy świetnie wypatrzył kolegę w polu karnym i tym zagraniem przyczynił się do zwycięstwa.

Dobra gra została doceniona i Camavinga został wybrany zawodnikiem meczu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy