Czarna seria w Bundeslidze trwa. Jean-Paul Boëtius walczy z nowotworem [OFICJALNIE]

Czarna seria w Bundeslidze trwa. Jean-Paul Boëtius walczy z nowotworem [OFICJALNIE] fot. Hertha BSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha

Hertha BSC wydała komunikat o zdiagnozowaniu raka jąder u Jeana-Paula Boëtiusa. Holender jest już kolejnym piłkarzem Bundesligi, u którego w ostatnim czasie wykryto nowotwór.

Klub piłkarskie starają się należycie dbać o każdy aspekt zdrowotny swoich piłkarzy. Szczególnie widoczne jest to między innymi w Bundeslidze, gdzie zawodnicy przy pojawiających się drobnych dolegliwościach, niezwiązanych do końca ze skutkami uprawianego zawodu, są natychmiast poddawani szczegółowym badaniom.

Ich wykonanie uratowało w praktyce życie czterem graczom - Marco Russowi (ówczesny gracz Eintrachtu Frankfurt, obecnie pracuje w tym zespole jako analityk), Timo Baumgartlowi (zawodnik wypożyczony do Unionu Berlin z PSV), Marco Richterowi (Hertha) i Sébastienowi Hallerowi (Borussia Dortmund).

U każdego z nich zdiagnozowano raka jąder i zastosowane leczenie przyniosło lub przynosi pozytywny skutek w postaci odzyskania pełni sił oraz powrotu do gry w piłkę na profesjonalnym poziomie.

Teraz podobną drogę będzie musiał przebyć inny gracz niemieckiej „Starej Damy” w osobie Jeana-Paula Boëtiusa, w którego także wykryto nowotwór, o czym klub z Berlina poinformował w wydanym komunikacie.

„Jean-Paul Boëtius na razie musi zrobić sobie przerwę. Badanie urologiczne wykonane w środę wykryło guz w jądrach, który należy usunąć chirurgicznie. Jak tylko pojawią się nowe ustalenia, poinformujemy Was. Nasze myśli są z tobą, Djanga!” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

- Jakkolwiek gorzkie są te wiadomości na początku, jesteśmy pełni nadziei i pewności, że Jean-Paul wyzdrowieje i wróci do naszego kręgu tak szybko, jak to możliwe. Do tego czasu otrzyma od nas wszelkie możliwe wsparcie. Będziemy blisko jako rodzina Herthy i życzymy mu wszystkiego najlepszego - zapewnił dyrektor sportowy Fredi Bobic.

Holenderski ofensywny pomocnik trafił do berlińskiej drużyny w sierpniu bieżącego roku na zasadzie wolnego transferu z Mainz.

Od tego czasu 28-latek, mający za sobą jeszcze pobyt w Feyenoordzie, Basel i Genku, wystąpił w sześciu spotkaniach „Starej Damy”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy