Czesław Michniewicz do Roberta Lewandowskiego: Obserwowaliśmy twoje ostatnie mecze, zasłużyłeś na powołanie

Czesław Michniewicz do Roberta Lewandowskiego: Obserwowaliśmy twoje ostatnie mecze, zasłużyłeś na powołanie fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy nas piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek zaraz po ogłoszeniu powołań na wrześniowe mecze Ligi Narodów. Tam opowiedział o SMS-ie, który napisał ostatnio do Roberta Lewandowskiego.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze zostały nieco ponad dwa miesiące, dlatego większość drużyn narodowych dokonuje już ostatnich szlifów w związku ze zbliżającą się imprezą czterolecia. W tej grupie jest także między innymi Polska.

W poniedziałek za pośrednictwem oficjalnych mediów Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowana została lista zawodników, którzy wezmą udział we wrześniowych potyczkach w ramach Ligi Narodów.

Znalazło się na niej miejsce między innymi dla trzech debiutantów. Ponadto w gronie zaproszonych jest również nowy napastnik FC Barcelony, Robert Lewandowski.

O niecodziennych kulisach powołania kapitana „Biało-czerwonych” opowiedział selekcjoner Czesław Michniewicz.

- Napisałem mu, że wspólnie ze sztabem oglądaliśmy jego ostatnie mecze i zasłużył na powołanie, a to, co wydarzy się we wtorek, nie ma większego znaczenia. On odpisał na to „Dziękuję, do tej pory żaden selekcjoner nigdy nie zaprosił mnie na zgrupowanie. Będę” - opowiedział szkoleniowiec.

- Widać, że w Barcelonie dostał nowe życie piłkarskie i mówi o nim cały świat. W Bayernie też wszyscy go znali, ale potrzebował zmiany. Mam nadzieję, że w Monachium przywitają go brawami - dodał.

Najbliższy mecz reprezentacja Polski rozegra 22 września i wówczas zmierzy się z Holandią. Trzy dni później czeka ją natomiast starcie przeciwko Walii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy