Czesław Michniewicz o Grzegorzu Krychowiaku: Fakt jest taki, że stał się dla mnie znakiem zapytania

Czesław Michniewicz o Grzegorzu Krychowiaku: Fakt jest taki, że stał się dla mnie znakiem zapytania fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

Na konferencji prasowej przed towarzyskim meczem ze Szkocją selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz zabrał głos na temat pozycji Grzegorza Krychowiaka w zespole. Wytypował również nazwisko faworyta potencjalnego zastępcy dotychczasowego lidera środka pola.

Wielkimi krokami zbliżają się kluczowe dni dla dalszych losów reprezentacji Polski. To również czas decyzji dla selekcjonera Czesława Michniewicza, który wciąż nie skompletował wyjściowej jedenastki na finał baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zagwozdka Michniewicza dotyczy formy Grzegorza Krychowiaka, który dopiero co opuścił Rosję i przeniósł się do greckiego AEK-u Ateny. W jego barwach zdążył rozegrać zaledwie jedno spotkanie, po którym udał się na zgrupowanie kadry.

Selekcjoner „Biało-Czerwonych” zakłada, że w przypadku niezadowalającej dyspozycji środkowego pomocnika wzrosną szanse na występ Krystiana Bielika, który w ostatnim czasie dobrze radził sobie na angielskich boiskach.

- Byłem przekonany, że Grzegorz Krychowiak będzie pewniakiem do gry w podstawowym składzie. Ale sytuacja w jego życiu sprawiła, że brakuje mu meczów. Nie wiem, czy jeden występ w AEK-u po tygodniu treningów z zespołem to wystarczająco, by być w optymalnej formie. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony ze Szkocją, bo jeśli tak, zagra w finale barażów. Ale fakt jest taki, że stał się dla mnie znakiem zapytania.

- Sytuacja jest łatwa i trudna jednocześnie. Jeśli Krychowiak będzie w dyspozycji, to Krychowiak będzie grał w meczu finałowym. Jeśli nie będzie w optymalnej dyspozycji, to szanse Krystiana Bielika, i jeszcze kilku innych zawodników, zdecydowanie rosną – mówi Michniewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy