Czesław Michniewicz ostrzega reprezentanta Polski. „Z tego poziomu nie pojedzie na mundial”

Czesław Michniewicz ostrzega reprezentanta Polski. „Z tego poziomu nie pojedzie na mundial” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner Czesław Michniewicz umieścił wśród powołanych przez siebie zawodników Krystiana Bielika i poinformował go, że może to być ostatnie zgrupowanie z jego udziałem w przypadku pozostania przez niego w Derby County na kolejny sezon.

Opiekun „Biało-Czerwonych” przedstawił we wtorkowe popołudnie nazwiska 39 piłkarzy powołanych na nadchodzące mecze Ligi Narodów przeciwko Walii (1 czerwca o godzinie 18:00), Belgii (8 czerwca o godzinie 20:45 i 14 czerwca o godzinie 20:45) oraz Holandii (11 czerwca o godzinie 20:45).

W gronie jego wybrańców znalazł się Krystian Bielik, któremu nie udało się przyczynić do wywalczenia spektakularnego utrzymania z Derby County na poziomie Championship po wcześniejszym odjęciu zespołowi aż 21 punktów w tabeli.

Finalnie „Baranom” zabrakło siedmiu „oczek” do pozostania na zapleczu Premier League i w efekcie przyjdzie im w następnych rozgrywkach rywalizować w League One.

Selekcjoner Czesław Michniewicz nie wyobraża sobie kontynuowania kariery przez 24-letniego zawodnika na tym poziomie i poinformował go po wysłaniu mu powołania, że jeżeli przed następnym zgrupowaniem dalej będzie graczem Derby County, to nie otrzyma od niego zaproszenia do drużyny narodowej i nie weźmie udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

- Bielik dostał sygnał, że musi zmienić klub. Z poziomu League One nie pojedzie na mundial - przyznał szkoleniowiec na spotkaniu z dziennikarzami.

Nominalny defensywny pomocnik, mogący też grać na środku obrony, należy do grona najbardziej wartościowych piłkarzy „Baranów” i z pewnością nie będzie narzekał na brak zainteresowania ze strony silnych ekip z Championship, a być może nawet z Premier League.

W tej sytuacji możemy zakładać, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni dokona wyboru nowego pracodawcy i pozostanie w gronie zawodników branych pod uwagę przy okazji kompletowania składu na katarski turniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy