2024-10-02 20:32:12; Aktualizacja: 3 godziny temu
Czesław Michniewicz poległ w lidze marokańskiej Fot. Pawel Andrachiewicz / Pressfocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: AS FAR Rabat

Prowadzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza AS FAR Rabat przegrał 0:1 na wyjeździe z Difaâ El Jadida.

Spotkanie to pierwotnie miało zostać rozegrane wcześniej w ramach trzeciej kolejki ligowej, jednak przełożono je ze względu na udział drużyny gości w kwalifikacjach do Afrykańskiej Ligi Mistrzów.

Podopieczni Polaka trafili do siatki w dziewiątej minucie za sprawą Anasa Bacha, ale gol nie został uznany po interwencji VAR-u z powodu faulu. Beniaminek najwyższej ligi Maroka odpowiedział zaś w 30. minucie bramką zdobytą zgodnie z przepisami przez Khalida Babę.

AS FAR Rabat ani razu nie zdołał w sposób prawidłowy pokonać golkipera rywali, mimo znacznie większego procentu posiadania piłki.

Ekipa prowadzona przez Czesława Michniewicza do tej pory na krajowym podwórku zanotowała dwa zwycięstwa i remis. Wliczając dzisiejszy mecz, strzeliła dziesięć goli i straciła dwa. W ligowej tabeli zajmuje pozycję lidera, jednak może to ulec zmianie jeszcze w środę po zakończeniu dwóch innych zaległych spotkań z trzeciej kolejki.

Natomiast w kwalifikacjach do Afrykańskiej Ligi Mistrzów aktualny wicemistrz Maroka okazał się lepszy w dwumeczach z nigeryjskim Remo Stars FC oraz Al-Merrikh SC z Sudanu. Swoich rywali w fazie grupowej pozna podczas losowania zaplanowanego na 7 października.