Czesław Michniewicz potwierdził, że Sebastian Szymański może trafić do Bundesligi

Czesław Michniewicz potwierdził, że Sebastian Szymański może trafić do Bundesligi fot. Lens Strong / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner Czesław Michniewicz przyznał na konferencji prasowej reprezentacji Polski przed meczem Ligi Narodów z Walią (1 czerwca o godzinie 18:00), że Sebastian Szymański może najbliższego lata przenieść się z Dynama Moskwa do Herthy.

Ofensywny pomocnik nie podążył przed kilkoma miesiącami drogą wyznaczoną przez Grzegorza Krychowiaka i nie skorzystał z okazji do tymczasowego opuszczenia Rosji.

Zawodnik podjął świadomą decyzję o dokończeniu sezonu w barwach Dynama Moskwa, by latem zapoznać się z większą liczbą konkretnych ofert.

Do tej pory panowało w mediach spore przekonanie, że Sebastian Szymański zdecyduje się na kontynuowania kariery w jednym z zespołów z Półwyspu Iberyjskiego. Teraz otwiera się jednak dla niego szansa na obranie niemieckiego kierunku.

Taką informację na konferencji prasowej reprezentacji Polski przed meczem Ligi Narodów z Walią (1 czerwca o godzinie 18:00) podał selekcjoner Czesław Michniewicz, który uważa, że 23-letni piłkarz mógłby podążyć za trenerem Sandro Schwarzem do Herthy.

- Sebastian wrócił wczoraj późno do Warszawy po zabraniu wszystkich swoich rzeczy. Pożegnał się z kolegami i nie zamierza już wracać do Moskwy. Nie wiem, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Propozycji ma kilka - przyznał opiekun „Biało-Czerwonych”.

- Jego trener, Sandro Schwarz, przechodzi do zespołu z Bundesligi. To był jego ulubiony piłkarz. Zainteresowanie ze strony Herthy też już jest. Czy ten kierunek wybierze Sebastian? Na dziś nie można niczego przesądzać. Ma trochę czasu. Po zgrupowaniu reprezentacji usiądzie z menedżerem Mariuszem Piekarskim i wybiorą optymalny kierunek. Ważne jest, by dokonać dobrego wyboru, żeby jego kariera dalej się rozwijała. Nie sztuką jest zmienić klub i przestać grać - dodał Michniewicz.

Sam agent ofensywnego pomocnika podkreślał wielokrotnie, że jego klient po opuszczeniu rosyjskiego zespołu trafi do jednej z drużyn z czołowych pięciu lig w Europie.

Szymański zakończył ten sezon z sześcioma trafieniami i dziewięcioma asystami w 32 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy