Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka

Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fakt

20 czerwca na łamach Wiadomosci.wp.pl ukazał się artykuł Szymona Jadczaka, w którym autor próbuje udowodnić, że Czesław Michniewicz był częścią układu korupcyjnego związanego z ustawianiem meczów przez słynnego „Fryzjera”. Szkoleniowiec postanowił zgłosić sprawę do sądu - informuje „Fakt”.

Kiedy Cezary Kulesza dokonał wyboru i przekazał 52-latkowi wiadomość, że to on a nie Adam Nawałka poprowadzi reprezentację Polski, wielu dziennikarzy wzięło się za dogłębną analizę życiorysu trenera.

Szybko wywleczono mu brudy w postaci kontaktów z Ryszardem F., znanym w szerszym środowisku jako „Fryzjer”.

Jako opiekun Lecha Poznań Czesław Michniewicz kontaktował się z nim za pośrednictwem telefonu 711 razy. Po rozmowach z wieloma osobami, dziennikarz stawia tezę, że selekcjoner świadomie brał udział w procesie korupcyjnym.

„W sumie przegadali ponad 27 godzin. Tylko dwie inne osoby kontaktowały się częściej z Fryzjerem. Obie skazano za korupcję w piłce. Choć wiedza o tym, że Forbrich ustawia mecze, była w środowisku powszechna, trener nie odciął się od podejrzanego działacza. (…) Gdy nie mógł się dodzwonić pod jeden numer, wybierał kolejne, udostępniane przez Fryzjera tylko zaufanym ludziom od ustawiania meczów. W bilingach Michniewicza znajdujemy też połączenia z numerem najbliższego współpracownika Fryzjera, obserwatora sędziów Mariana Duszy, oraz wiadomości wymieniane z zaufanymi sędziami Fryzjera. (…) Prokuratura nigdy nie postawiła Czesławowi Michniewiczowi zarzutów, trener sam zgłosił się do prokuratury i złożył zeznania, do dziś stoi na stanowisku, że nigdy nie brał udziału w korupcji w polskiej piłce” – czytamy między innymi w artykule.

Na koniec autor przedstawił odpowiedzi uzyskane od samego Michniewicza, który wielokrotnie zasłaniał się amnezją.

Dziś „Fakt” informuje, że opiekun biało-czerwonych złoży przeciwko Szymonowi Jadczakowi pozew sądowy w sprawie zniesławienia.

– W imieniu pana trenera skieruję do sądu akt oskarżenia z artykułu 212, czyli o zniesławienie. Jest to przestępstwo prywatnoskargowe. Pan Jadczak pomawia pana trenera Michniewicza o korupcję, o ustawianie meczów, nie mając ku temu żadnych dowodów. Same bilingi rozmów nie mogą świadczyć o przestępstwie. To, że pan Czesław Michniewicz rozmawiał z panem F., nie jest żadnym dowodem na korupcję. Dlatego wytaczamy proces karny o zniesławienie i pan Szymon Jadczak w sądzie będzie miał okazję udowodnić swoje twierdzenia – oświadczył Piotr Kruszyński, adwokat Michniewicza, w rozmowie z „Faktem”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy