Czesław Michniewicz z zaskakującym powołaniem? „Prezentuje poziom europejski”

Czesław Michniewicz z zaskakującym powołaniem? „Prezentuje poziom europejski” fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gol24.pl

Już niedługo po trzymiesięcznej przerwie wróci piłka reprezentacyjna. Reprezentację Polski czekają dwa mecze Ligi Narodów, na którym zabraknie kilku istotnych postaci. Czesław Michniewicz zastanawia się przy tym nad powołaniem Jakuba Piotrowskiego.

Mistrzostwa Świata za pasem. Selekcjonerzy reprezentacji przechodzą przez intensywny czas, starając się ustalić finalny kształt kadry na turniej w Katarze. Najbliższe mecze w ramach Ligi Narodów to jedna z ostatnich szans, by wypróbować wszelkie warianty taktyczne i przetestować nowych zawodników.

Czesław Michniewicz ma nie lada orzech do zgryzienia, gdyż przed zbliżającymi się spotkaniami z Holandią i Walią niegotowość do gry ogłasza kilku dotychczasowych pewniaków - Wojciech Szczęsny, Matty Cash, Krystian Bielik i Jacek Góralski.

Selekcjoner musiał poszukać więc alternatyw. Jedną z nich znalazł w Bułgarii, a konkretniej Łudogorcu Razgrad.

Jakub Piotrowski to postać dobrze znana Michniewiczowi. 24-latek debiutował w polskiej Ekstraklasie właśnie pod jego wodzą, gdy ten prowadził Pogoń Szczecin. Ich drogi przecięły się jeszcze na młodzieżowym szczeblu reprezentacyjnym.

Środkowy pomocnik z Torunia na przestrzeni lat notował różne okresy - nieudana przygoda w Genku, trudny pierwszy rok w Fortunie Düsseldorf, w której z czasem grał częściej i w końcu dobre wejście do składu 11-krotnego mistrza bułgarskiej ekstraklasy.

- Kuba po wyjeździe z Polski – w Genku – tracił czas, ale teraz w Łudogorcu gra bardzo dobrze i regularnie, ma przed sobą sześć meczów w Lidze Europy, więc materiał do analizy dostaniemy świetny. Szukamy zawodników na poziom europejski, nawet światowy, obytych właśnie w takich rozgrywkach - powiedział polski selekcjoner w rozmowie z Gol24.pl

W trwającej kampanii Polak zgromadził już 10 występów dla „Orląt”, w tym jeden w Lidze Europy.

W kuluarach spekuluje się, iż swoje miejsce na wrześniowe spotkania otrzyma także Michał Skóraś z Lecha Poznań.

„Biało-Czerwoni” 22 września zmierzą się na PGE Narodowym z Holandią, by trzy dni później rozegrać wyjazdowy mecz z Walią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy