Czesław Michniewicz zapowiada zmiany w meczu z Arabią Saudyjską: Znamy rangę tego meczu

Czesław Michniewicz zapowiada zmiany w meczu z Arabią Saudyjską: Znamy rangę tego meczu fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner Czesław Michniewicz wypowiedział się na temat sytuacji panującej w reprezentacji Polski przed sobotnim spotkaniem z Arabią Saudyjską na Mistrzostwach Świata.

„Biało-Czerwoni” przeszli do finalnego etapu przygotowań do drugiego pojedynku w ramach rywalizacji w grupie C na mundialu przeciwko „Zielonym Sokołom”, które w pierwszym spotkaniu okazały się sensacyjnie lepsze od Argentyny (2:1).

W tej sytuacji reprezentacja Polski nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcie w starciu z ekipą z Azji, aby przed ostatnim spotkaniem z Argentyną liczyć się dalej na poważnie w grze o awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Świadomy tego stanu rzeczy jest selekcjoner Czesław Michniewicz, który zabrał głos na temat nadchodzącego sobotniego meczu na konferencji prasowej.

- Mamy czyste głowy po spotkaniu z Meksykiem. My już ten temat zamknęliśmy. Wiemy, co zrobiliśmy dobrze i wiemy, co musimy poprawić przed meczem z Arabią. Nie ma tu słabych drużyn, co udowodniło kilka pojedynków w pierwszej kolejce - powiedział szkoleniowiec.

- Znamy rangę tego meczu. Remis z Meksykiem nie przekreśla naszych szans na wyjście z grupy, ale równocześnie nie powoduje, że z jednym punktem wyjdziemy. Arabia Saudyjska pokazała, jak można wygrać z faworytem. Czeka nas ciekawe spotkanie. Zrobimy wszystko, by zagrać jak najlepiej. Jest to sport i niczego nie możemy obiecać, ale zagramy tak, żeby nie mieć do siebie żadnych zastrzeżeń - zapewnił opiekun kadry, który ma już przygotowany wyjściowy skład oraz taktykę na najbliższy pojedynek.

- Skład i ustawienie taktyczne już znamy, ale nie mogę tego powiedzieć, choćbym chciał. Najpierw dowie się o tym drużyna. Jednostka treningowa przed nami, wiemy że nic się nie zmieni, jeśli nikt nie wypadnie - stwierdził selekcjoner.

- Na chwilę obecną żadna kontuzja nie wykluczyła nikogo z gry przeciwko Arabii. Wszyscy zawodnicy są gotowi i wszyscy wezmą udział w dzisiejszym treningu przed meczem - dodał Michniewicz.

52-latek przyznał także, że jego zespół postara się zagrać bardziej ofensywniej i nie spodziewa się zmiany nastawienia po stronie drużyny przeciwnej.

- Chcemy grać do przodu i zagrać odważniej. Jesteśmy przygotowani na to, by zagrać w swój sposób. Uważam, że grają dwa równe zespoły. Kwestia dnia, dyspozycji tu zadecyduje. Do końca będziemy grali o awans - powiedział szkoleniowiec.

- Myślę, że ich sposób gry się nie zmieni. Obserwując ich mecze od dłuższego czasu, w każdym były fragmenty, gdy grali wysoko. Oczywiście nie przez 90 minut, bo jednak Argentyna zmuszała ich do obrony we własnym polu karnym. We wcześniejszych spotkaniach towarzyskich też się to zdarzało. Zawsze powtarzam, że musisz umieć grać z kontrataku, w ataku pozycyjnym, bronić się i atakować. Wszystkiego musi być odpowiednio zbalansowane. Nie nastawiamy się na jeden sposób gry - dodał selekcjoner.

Reprezentacja Polski zmierzy się 26 listopada o godzinie 14:00 z Arabią Saudyjską na klimatyzowanym Education City Stadium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy