Czterech Argentyńczyków planuje pojechać na reprezentację, mimo zakazu władz lig

Czterech Argentyńczyków planuje pojechać na reprezentację, mimo zakazu władz lig fot. Tottenham
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN

Władze Premier League, LaLigi oraz Serie A poparły swoje kluby w działaniach mających doprowadzić do nieuczestniczenia przez piłkarzy w meczach reprezentacyjnych w Ameryce Południowej. Nic sobie nie robi z tego czterech Argentyńczyków, którzy i tak planują wyjazd - przekazał Christian Martin.

FIFA przedłużyła okno na mecze reprezentacyjne we wrześniu oraz październiku, umożliwiając reprezentacjom ze strefy CONMEBOL dogranie ostatniej serii spotkań. To spotkało się ze sprzeciwem ze strony hiszpańskich klubów, a je z kolei poparły władze LaLiga.

Serie A oraz Premier League dostrzegły jeszcze inny problem. Kraje Ameryki Południowej zostały oznaczone czerwonym kolorem jako te, w których występuje duży odsetek zachorowań na koronawirusa.

Idąc tym tropem, ekipy mają pełne prawo nie wypuszczać swoich zawodników na spotkania organizowane między innymi w Argentynie czy Brazylii. To ogromny problem dla Lionela Scaloniego, który powołał aż 21 piłkarzy ze wspomnianych rozgrywek.

Co w tej sprawie mają do powiedzenia sami gracze? Jak informuje Christian Martin, cześć z nich nie zamierza dostosowywać się do zakazu. Emiliano Martínez (Arsenal), Emiliano Buendía (Aston Villa), Cristian Romero i Giovani Lo Celso (obaj Tottenham Hotspur) planują wyjazd na mecze, nawet jeśli oznacza to dla nich dziesięciodniową kwarantannę po powrocie do Anglii. Prawdopodobnie czekają ich również kary pieniężne.

Niewykluczone zatem, że niebawem w ślady wspomnianej czwórki pójdą też inni zawodnicy, przy czym należy wiedzieć, iż już 14 września rozpoczyna się pierwsza kolejka Ligi Mistrzów.

***

OFICJALNIE: Tite dmucha na zimne. Dziewięć nowych powołań na wrześniowe mecze reprezentacji Brazylii

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy