Czterech reprezentantów Hiszpanii z zakazem gry na Igrzyskach Olimpijskich

Czterech reprezentantów Hiszpanii z zakazem gry na Igrzyskach Olimpijskich
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: AS

Rodrigo Hernandez, Ferran Torres, Fabian Ruiz i Borja Mayoral nie pojadą na Igrzyska Olimpijskie. Jak dowiedział się „AS“, oto czterech zawodników, których kluby nie pozwolą pojechać na ten turniej z Hiszpanią.

Hiszpańskie kluby są zobowiązane do zwolnienia swoich zawodników, ale w przypadku drużyn zagranicznych nie ma takiego obowiązku, ponieważ nie jest to termin z oficjalnego terminarza FIFA. Manchester City, Roma i Napoli, pomimo tego, że federacja negocjuje z nimi od tygodni, nie dały się przekonać i nie pozwoliły im znaleźć się na liście 18 powołanych graczy przez Luisa de la Fuente.

Należy zaznaczyć, że cała czwórka wyrażała chęć do wzięcia udziału w IO. Trener rozmawiał z nimi ponad miesiąc temu i wszyscy powiedzieli mu, że chcą jechać, pomimo tego, że trzech z nich zostało powołanych na Mistrzostwa Europy.

Francis Hernandez, koordynator sekcji młodzieżowych, kontaktował się z klubami, aby je przekonać, ale okazało się to niemożliwe.

W federacji panuje całkowity spokój, ponieważ nie brakuje innych opcji kadrowych. Jednocześnie odczuwa się spore rozczarowanie, ponieważ z tej czwórki trzech było od początku na liście potencjalnych powołań (Fabian, Ferran i Mayoral).

Lista 18 powołanych zawodników zostanie ostatecznie ogłoszona we wtorek 29 czerwca. Miało się ono odbyć w poniedziałek, ale zdecydowano się przełożyć je o jeden dzień, aby nie zbiegło się z meczem 1/8 finału Mistrzostw Europy pomiędzy Hiszpanią a Chorwacją. Drużyna olimpijska zbierze się w środę w Benidorm, gdzie będzie przebywać do 13 lipca, aby udać się ostatecznie do Japonii. Tam rozegrają towarzyski mecz (17 lipca) przed pierwszym starciem na turnieju 22 lipca przeciwko Egiptowi w Sapporo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy