Cztery kluby po Samuela Umtitiego. Piłkarz ma swojego faworyta

Cztery kluby po Samuela Umtitiego. Piłkarz ma swojego faworyta fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: RMC Sport

Dla Samuela Umtitiego transfer do Olympique'u Lyon to preferowany kierunek w letnim oknie transferowym. Niemniej o jego względy zabiegają też inne kluby - dowiedziało się Radio Monte Carlo.

Jeszcze na początku tego roku środkowy obrońca przedłużył kontrakt, który wiąże go z FC Barceloną do końca czerwca 2026 roku. Szybko okazało się jednak, że zawodnik nie znajduje się w planach Xaviego na kolejny sezon, dlatego też wicemistrz Hiszpanii szuka dla niego nowego pracodawcy.

W ostatnich dniach najgłośniej mówi się o przeprowadzce do Lyonu. To właśnie z tego zespołu 31-krotny reprezentant Francji przywędrował na Camp Nou przed sześcioma laty. Wówczas „Duma Katalonii” wyłożyła na zakup 25 milionów euro.

Największą bolączką w obecnej współpracy między obiema stronami jest kiepska dyspozycja zdrowotna piłkarza. Cały ubiegły sezon to zaledwie jeden występ w jego wykonaniu. W związku z długim leczeniem złamanego palca u nogi i ubytkami sprawnościowymi Barça szuka odpowiedniego wyjścia z sytuacji.

Początkowo prasa z Katalonii wieszczyła nawet unieważnienie umowy, jednak bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie opcja wypożyczenia. Klub chce odciążyć swój budżet płacowy w perspektywie nadchodzących wzmocnień.

Pensja zawodnika nie należy do najniższych, jednak niektóre kluby z Europy przyglądają się sytuacji. Oprócz Lyonu, zaciekawienie defensorem wyrażają OGC Nice, Girona, a nawet Fiorentina.

Francuski mistrz świata pomógł wcześniej Barcelonie przy odniesieniu wielu sukcesów na krajowym podwórku, między innymi sięgając dwukrotnie po mistrzostwo Hiszpanii oraz trzykrotnie po Puchar Króla.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy