Damian Kądzior łączony z nowym klubem z Ekstraklasy

2024-05-29 18:35:09; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Damian Kądzior łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: FootballScout [Twitter]

Reprezentujący barwy Piasta Gliwice Damian Kądzior znalazł się na celowniku Widzewa Łódź - przekazał użytkownik FootballScout na Twitterze.

Za Piastem Gliwice sezon zakończony na 10. miejscu w tabeli Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zanotowali w jego trakcie aż 16 remisów. W sumie zdobyli 43 punkty. Damian Kądzior pojawił się na ligowych boiskach 25 razy. Zaliczył dwa trafienia i jedną asystę. Uzbierał tylko 1155 minut na murawie. Dorzucił do tego cztery spotkania w Pucharze Polski.

Dla skrzydłowego był to zdecydowanie najsłabszy sezon spośród trzech dotychczasowych po powrocie do Polski. W jego końcowej fazie 31-letni zawodnik, który ma na koncie sześć występów w reprezentacji kraju, regularnie siadał na ławce rezerwowych.

Kontrakt piłkarza z „Piastunkami” obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. W tym momencie nie wiadomo, jak potoczą się jego losy, natomiast użytkownik FootballScout zasugerował na Twitterze pewne rozwiązanie.

Według niego Kądzior znalazł się na radarze Widzewa Łódź, który chce wykorzystać to, że w ostatnim czasie grał mniej i wyciągnąć go z Gliwic.

Łódzki zespół zakończył zmagania w Ekstraklasie tuż nad Piastem. Zgromadził o trzy punkty więcej od niego. Za wyniki odnoszone przez drużynę jest odpowiedzialny Daniel Myśliwiec.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe Widzewa, wiadomo już, że odejdą z niego Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Serafin Szota, Jakub Szymański, Ernest Terpiłowski i Paweł Zieliński.