Damian Sylwestrzak wręczył Josué specjalny prezent

Damian Sylwestrzak wręczył Josué specjalny prezent fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Źródło: Piotr Kamieniecki [Twitter]

W połowie września 2023 roku Josué został niesłusznie wydalony z boiska przez Damiana Sylwestrzaka. Sędzia główny udowodnił, że między panami wszystko jest już wyjaśnione.

Ósma kolejka Ekstraklasy przyniosła rywalizację Piasta Gliwice z Legią Warszawa. Po 33 minutach żółtą kartę wyłapał kapitan gości i jak się okazało nieco później, nie było mu dane dokończyć pierwszej połowy.

W 42. minucie Josué starł się z Alexandrosem Katranisem, a jak pokazały powtórki, faulował Grek.

Mimo tego prowadzący zawody Damian Sylwestrzak wręczył upomnienie Portugalczykowi i tym samym był zmuszony pokazać mu „czerwo”.

Kiedy zespoły zeszły do szatni na przerwę, do sędziego głównego doszło, że popełnił błąd.

Biorąc to pod uwagę, arbiter postanowił przeprosić pokrzywdzonego, Kostę Runjaicia oraz całą drużynę „Wojskowych”.

***

Sędzia Damian Sylwestrzak przeprasza Legię Warszawa. „Popełniłem błąd” [WIDEO]

***

Chociaż przyjezdni grali w osłabieniu przez całą drugą połowę, zdołali strzelić gola, a mecz skończył się wynikiem 1:1.

Piotr Kamieniecki z TVP Sport poinformował, że między panami wszystko jest już wyjaśnione. Sylwestrzak wręczył 33-latkowi symboliczną czerwoną kartkę z napisem „For Josué - Damian Sylwestrzak”.