Damian Szymański nie pozostawia złudzeń w sprawie transferu. „Zawsze o tym marzyłem”

Damian Szymański nie pozostawia złudzeń w sprawie transferu. „Zawsze o tym marzyłem” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport

Damian Szymański to ważna postać bijącego się o mistrzostwo Grecji AEK-u Ateny. W rozmowie z TVP Sport przyznał, że tylko szczególna oferta może go przekonać do transferu.

Damian Szymański po krótkiej przygodzie w Rosji trafił do AEK-u Ateny, w której notuje swój piąty sezon. W tym czasie wyrobił sobie w Grecji naprawdę mocną markę.

28-letni pomocnik z Kraśnika zanotował dla stołecznego zespołu już ponad 150 spotkań. Na przestrzeni bieżącej kampanii rywalizuje o swoje drugie mistrzostwo kraju.

Dobra postawa na greckich boiskach pomogła mu wrócić po przerwie do reprezentacji Polski.

Co jakiś czasu pojawiają się spekulacje o możliwym transferze byłego gracza Wisły Płock. Wedle niedawnych doniesień jego sytuację monitorują tureckie kluby. 

Szymański opowiedział o swoich planach na przyszłość w rozmowie z TVP Sport.

- Mam na koncie ponad 150 meczów dla AEK-u. Dobrze się tu czuję. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Zawsze marzyłem, aby zagrać w jeszcze lepszej lidze, ale w tym momencie skupiam się na walce o mistrzostwo. Klub bardzo dobrze się rozwija. Nie trafiają tu już przypadkowi zawodnicy, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. W Grecji dobrze mi się żyje. Warunki do treningu są komfortowe. Latem są wielkie upały, ale do czerwca jest przyjemnie. Można się skupiać tylko na rodzinie i piłce. Nie rozważam odejścia, chyba że trafi się oferta nie do odrzucenia - zadeklarował pomocnik.

Kontrakt 28-latka z 13-krotnym mistrzem kraju wygasa dopiero w 2027 roku, co pozwala czuć mu się bezpiecznie i komfortowo.

***

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy