Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa

Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: AC Milan

Daniele Maldini otworzył wynik spotkania ze Spezią, czym okrasił swój pierwszy występ w wyjściowej jedenastce Milanu w meczu Serie A. Wcześniej czerwono-czarną koszulkę nosili jego dziadek i ojciec.

Cesare Maldini grał na San Siro w latach 1954-1966. Pełnił funkcję kapitana zespołu i jako pierwszy podnosił między innymi Puchar Mistrzów, wygrany przez Milan jako pierwszy włoski zespół w historii tych rozgrywek w roku 1963.

Od roku 1985 w byłej drużynie swojego ojca występował Paulo Maldini, również grający jako środkowy obrońca. Syn Cesarego zasłynął przede wszystkim tym, że spędził w Milanie całą swoją piłkarską karierę. Podczas niej wygrał siedem mistrzostw kraju i pięć Pucharów Mistrzów. Dziś nadal pracuje w klubie jako dyrektor sportowy.

Sztafetę pokoleń kontynuuje Daniel Maldini, który jednak stoperem nie jest i spełnia się w roli ofensywnego pomocnika. W sobotnim meczu ze Spezią, 19-latek wyszedł na boisko właśnie ustawiony na tej pozycji. Piłkę na głowę 19-latka dośrodkował perfekcyjnie inny bardzo zdolny piłkarz - Pierre Kalulu. Dumy z trafienia syna nie krył będący oczywiście obecny na stadionie ojciec Paulo, który ostatni mecz rozegrał dokładnie 4500 dni temu.

Daniel Maldini zadebiutował już w pierwszej drużynie Milanu w sezonie 2019/2020. W dwóch meczach dostał jednak wtedy zaledwie 25 minut. Rok temu podobną ich liczbę uzbierał w sumie w aż pięciu występach. Ze Spezią w końcu zagrał w podstawowym składzie. Stefano Pioli na pewno nie żałuje podjęcia tak odważnej decyzji. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy