Daniel Myśliwiec znów podąża śladami Janusza Niedźwiedzia. Powtórka z przeszłości

Daniel Myśliwiec znów podąża śladami Janusza Niedźwiedzia. Powtórka z przeszłości fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Daniel Myśliwiec objął stery w Widzewie Łódź. Na stanowisku trenera zastąpił Janusza Niedźwiedzia. To drugi raz w historii, kiedy w ciągu kilku miesięcy pierwszy z nich przejmuje zespół po drugim. Wcześniej podobnie było w Stali Rzeszów.

Widzew Łódź rozpoczął sezon poniżej oczekiwań. Być może gdyby nie zwycięstwo w derbach z ŁKS-em Łódź, to do zmiany szkoleniowca doszłoby jeszcze szybciej.

Ostatecznie jednak ten niezwykle prestiżowy triumf uchronił Janusza Niedźwiedzia przed utratą pracy.

Powiedzenie: co się odwlecze, to nie uciecze, sprawdziło się i w tym przypadku. Porażka przeciwko Legii Warszawa (1-3) poskutkowała roszadami na ławce trenerskiej Widzewa Łódź.

Wspomniany Niedźwiedź stracił zaufanie, a schedę po nim przejął Daniel Myśliwiec.

37-latek podpisał z tym zespołem kontrakt i w najbliższym czasie to właśnie on będzie odpowiadał za wyniki tej drużyny na szczeblu Ekstraklasy.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy splatają się losy obu tych trenerów. Podobnie było w Stali Rzeszów w 2020 roku.

W marcu pracę stracił wspomniany Niedźwiedź, a kilka miesięcy później do klubu sprowadzono Daniela Myśliwca. Wówczas przybycie 37-latka wyszło klubowi z Podkarpacia na dobre, bo najpierw awansował do pierwszej ligi, a później rywalizował w barażach o Ekstraklasę.

Tu natomiast urodzony w Jaśle trener przychodzi już „na gotowe”, bo jego nowy pracodawca występuje na najwyższym szczeblu rozgrywkowym dzięki wspaniałej robocie swojego poprzednika. Nie pozostaje mu nic innego, jak tchnąć w drużynę nowego ducha i powalczyć z nią o wyznaczone cele.

Debiut Daniela Myśliwca w nowej roli już 17 września. Wtedy jego Widzew Łódź zagra z Cracovią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy