Darko Kovačević postrzelony przed własnym domem. Były piłkarz cudem przeżył zamach

Darko Kovačević postrzelony przed własnym domem. Były piłkarz cudem przeżył zamach
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Athens News Agency

Darko Kovačević został postrzelony przez niezidentyfikowanego napastnika przed własnym domem w Atenach. Były piłkarz cudem przeżył zamach na własne życie, ponieważ udawał martwego.

Media w Grecji opublikowały szokujące informacje na temat ataku na byłego reprezentanta Jugosławii oraz Serbii i Czarnogóry, który miał miejsce przed jego posiadłością w Atenach, gdzie 46-latek osiedlił się na stałe po zakończeniu kariery.

Zgodnie z przekazanymi doniesieniami, zamach na życie Darko Kovačevicia był dokładnie zaplanowany. Niezidentyfikowany sprawca czekał na niego w sportowym aucie i w momencie, kiedy go zobaczył postanowił z niego wysiąść oraz oddać kilka strzałów w kierunku Serba.

Były piłkarz między innymi Crvenej zvezdy, Sheffield Wednesday, Realu Sociedad, Juventusu, Lazio oraz Olympiakosu może mówić o dużym szczęściu, ponieważ został trafiony tylko w kolano. Ten fakt uratował go paradoksalnie od pewnej śmierci, ponieważ 46-latek padł na ziemię i zaczął udawać martwego.

Napastnik zbliżył się do leżącego Kovačevicia i uznał, że nie żyje, dlatego postanowił się oddalić z miejsca zbrodni, a następnie kilka kilometrów dalej spalić samochód wraz ze wszystkimi pozostałymi obciążającymi go dowodami.

Tymczasem Serb po oddaleniu się zamachowca wezwał pomoc i został przewieziony do szpitala.

- Widziałem, jak mężczyzna wysiada z samochodu z wyciągniętą bronią. Instynktownie rzuciłem się w prawo. Później usłyszałem strzał. Następnie zamachowiec odszedł ode mnie, wsiadł do pojazdu i odjechał - powiedział 46-latek.

W tym momencie życie Kovačevicia nie jest zagrożone. Miejscowe służby rozpoczęły już poszukiwania zamachowca.

Serb pełnił w ostatnich latach funkcję dyrektora sportowego w Olympiakosie (2010-2013) oraz reprezentacji narodowej (2018-2019). W trakcie swojej kariery sięgnął między innymi po dwukrotnie po mistrzostwo Grecji i raz Jugosławii. Ponadto został najlepszym strzelcem Pucharu UEFA w sezonie 1999/2000. Razem z kadrą narodową wziął udział w Mistrzostwach Świata 1998 i Euro 2000.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy