Darwin Núñez boryka się z trudami aklimatyzacji. „Nie rozumiem, co mówi do mnie Jürgen Klopp”

Darwin Núñez boryka się z trudami aklimatyzacji. „Nie rozumiem, co mówi do mnie Jürgen Klopp” fot. Liverpool
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Daily Mirror

Darwin Núñez, jak na razie nie rzucił Anglii na kolana. Urugwajczyk nie zaadaptował się jeszcze w nowym otoczeniu, borykając się z komunikacyjnymi trudnościami. Ten w wielu przypadkach nie potrafi nawet zrozumieć Jürgena Kloppa, o czym szczerze powiedział.

Transfer 23-latka na Anfield budził skrajne opinie. Zdaniem wielu Liverpool wyraźnie przepłacił za kartę napastnika z Artigas, co miało być powodem desperacji działaczy klubu, którym nie udało się ziścić swych letnich planów odnośnie wzmocnień.

Odsuwając na bok wszelkie domysły, trzeba przyznać, iż wychowanek Peñarolu najzwyczajniej w świecie nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Oczywiście, jest zbyt wcześnie na osądy, lecz narracja krążąca wokół Núñeza nie napawa optymizmem.

Urugwajczyk w trykocie „The Reds” zaliczył dotychczas zaledwie dwa trafienia. Od sześciu spotkań nie potrafi powiększyć tej liczby, irytując coraz bardziej sympatyków z miasta Beatlesów. Wtorkowy mecz w Lidze Mistrzów z Rangers FC przyniósł kolejny zawód i kolejne „zero” na koncie byłego piłkarza lizbońskiej Benfiki.

Bohater 75-milionowej transakcji nie ukrywa, iż to dla niego trudny okres. Jak przyznał napastnik, miewa on poważne problemy w komunikacji ze szkoleniowcem wicemistrza Anglii - Jürgenem Kloppem.

- Prawda jest taka, że nic nie rozumiem, kiedy mówi Klopp. Muszę prosić kolegów, żeby wyjaśnili to, co powiedział - oznajmił szczerze 23-latek po meczu ze szkocką drużyną.

- Myślę jednak, że Klopp ma bardzo klarowny styl gry. Prosi nas, żebyśmy robili proste rzeczy, nie bali się grać, byli pewni siebie. A kiedy tracimy piłkę, mamy od razu zakładać pressing. O to zawsze nas prosi, wszystko jest jasne. Trochę trudno było mi się przystosować. Wierzę, że zrobię to wraz z upływem czasu. Mam wsparcie kolegów z drużyny.

Słaba postawa urugwajskiej „dziewiątki” to nie jedyny powód do zmartwień Jürgena Kloppa. Cała drużyna wyraźnie cieniuje, co uwydatnia wgląd w tabelę Premier League. W niej podopiecznych Niemca znajdziemy dopiero na dziewiątej lokacie z jedenastoma punktami straty do liderującego Arsenalu.

To właśnie z „Kanonierami” już w najbliższą niedzielę zmierzy się Liverpool, starając się powrócić na zwycięski kurs.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy