David Alaba: Dlatego przechodzę z Bayernu Monachium do Realu Madryt

David Alaba: Dlatego przechodzę z Bayernu Monachium do Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Instagram [David Alaba] | Sport Bild

Real Madryt w piątek oficjalnie potwierdził wolny transfer z udziałem Davida Alaby, który przez ostatnie lata grał w Bayernie Monachium. Defensor w rozmowie ze „Sport Bildem” opowiedział o powodach swojej decyzji.

Austriak już wcześniej wzbudzał zainteresowanie wielu klubów. Początkowo głównie łączono go z przeprowadzką do Premier League, co było związane z jego osobistymi preferencjami. Gust się jednak zmienia i po pewnym czasie zaczął on siebie widzieć tylko i wyłącznie w hiszpańskiej LaLidze.

W grze o jego podpis były FC Barcelona oraz Realu Madryt, lecz z uwagi na nieco lepszą sytuację finansową to „Królewscy” uzyskali fotel lidera w walce o jego podpis.

13-krotni zdobywcy Pucharu Europy szybko wypracowali porozumienie z defensorem bądź pomocnikiem, a z racji wygasającej umowy w Bayernie Monachium, negocjacje odnośnie kwoty odstępnego nie były potrzebne. Od piątku David Alaba jest już oficjalnie piłkarzem „Królewskich”.

Tego samego dnia 28-latek skomentował swój transfer w mediach społecznościowych.

„#HalaMadrid
Opuszczam wyjątkowy klub dla innego wyjątkowego klubu. Jestem naprawdę szczęśliwy i zaszczycony, że mogę dołączyć do Realu Madryt. Po tylu latach spędzonych w Monachium stawię czoła nowemu wyzwaniu i dam z siebie to, co najlepsze, aby dalej pisać wyjątkową historię tego klubu. Nie mogę się już doczekać, kiedy zagram swój pierwszy mecz w kultowej białej koszulce przed wszystkimi kibicami w Madrycie. Jestem pewien, że ta podróż będzie udana. Razem z wszystkimi madridistas. VAMOS!” – napisał zawodnik.

Dzisiaj, w rozmowie ze „Sport Bildem”, opowiedział on nieco szerzej o wyjeździe do stolicy Hiszpanii, którą odwiedził już we wtorek, szukając mieszkania. Jednocześnie zwiedził ośrodek treningowy „Los Blancos”.

– 13 lat spędzonych Bayernie, niezliczone tytuły i wspaniałe chwile, nigdy tego nie zapomnę. Mimo to nie mogę się doczekać podjęcia nowego wyzwania w Realu po zakończeniu Mistrzostw Europy – wyznał.

– To będzie nowy etap życia dla mojej rodziny, jak i dla mnie. Chcę się rozwijać jako człowiek i jako piłkarz, i właśnie dlatego jadę do Madrytu – oświadczył.

– Nie miałem wielkiego wyboru, to Real Madryt był na szczycie mojej listy. Podobnie jak Bayern Monachium, ten klub jest jednym z największych na świecie, a jego historia i tradycja są wyjątkowe – zaznaczył.

– Wygrywanie każdego meczu, zdobywanie jak największej liczby trofeów każdego roku – argumentował.

– W Bayernie zaszczepiono we mnie mentalność zwycięzcy i poczułem głód zdobywania nagród. Tego potrzeba również w Realu Madryt i to właśnie zamierzam wnieść do zespołu, oprócz doświadczenia i umiejętności – zakończył.

„Sport Bild” potwierdza wcześniejsze doniesienia o gaży 79-krotnego reprezentanta Austrii. W Madrycie ma on inkasować 12,5 miliona euro netto rocznie, nie licząc premii za sam podpis, która powinna przekroczyć 10 milionów euro (spekulowano o kwocie 19,7 miliona euro do podziału między gracza, jego ojca oraz Piniego Zahaviego, agenta czuwającego nad operacją).

Alaba do Bayernu Monachium dołączył już jako 15-latek. Dziś ma na swoim koncie między innymi dwa puchary Ligi Mistrzów i 91 występów w tych rozgrywkach.
Do jego głównych atutów należą wszechstronność oraz umiejętność bicia stałych fragmentów gry. Może występować na pozycji stopera, lewego obrońcy czy środkowego pomocnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy