David Alaba w ogniu pytań. „Robert Lewandowski mnie nie zaskakuje”

David Alaba w ogniu pytań. „Robert Lewandowski mnie nie zaskakuje” fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RealTOTAL

David Alaba udzielił wywiadu wysłannikom portalu „RealTOTAL”. Austriak poruszył w nim między innymi temat nadchodzącej rywalizacji z Robertem Lewandowskim w ramach El Clásico.

30-latek momentalnie wpisał się w koncept gry Realu Madryt. Wszechstronny piłkarz oprócz zabezpieczenia defensywy „Królewskich” wspiera również skutecznie ich poczynania z przodu, dzięki czemu może pochwalić się świetnymi statystykami.

Austriak wypracował podczas bieżącej kampanii już pięć trafień - dwa gole i trzy asysty.

Ogromne doświadczenie Alaby, nabyte przez ponad dekadę występów w Bayernie Monachium, stanowi ogromną wartość dodatnią w nowym otoczeniu, gdzie swą postawą zjednał sobie Carlo Ancelottiego.

Dobra forma defensora wpływa wyraźnie na całą drużynę. Ta w całości prezentuje się świetnie, zgłaszając swą kandydaturę w walce o trofea.

Oprócz 96-krotnego reprezentanta Austrii działania boiskowe aktualnego mistrza Hiszpanii z powodzeniem wspierają młody Aurélien Tchouaméni i Karim Benzema, który jawi się jako główny faworyt do zgarnięcia tegorocznej Złotej Piłki. Alaba zabrał głos w ich sprawie.

- Tchouaméni? To nie tylko piłkarz z potencjałem, ale też zawodnik, który wniósł do drużyny jakość już od pierwszego dnia. Był zdolny pomóc zespołowi od samego początku i naprawdę ma wielki wkład. A na pewno nie było to łatwe po odejściu Casemiro, który moim zdaniem pokazywał na tej pozycji światową klasę przez całą dekadę.

- Złota Piłka? Karim. Nie ma tu nawet pytania, bo jeśli spojrzysz na poprzedni sezon, to jego osiągnięcia są niewyobrażalne. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem tego doświadczać i być tego częścią, a także oglądać jego codzienną pracę - skomentowała austriacka gwiazda.

Już 16 października Real Madryt czeka duże wyzwanie. Podopieczni „Carletto” zmierzą się na własnym obiekcie z FC Barceloną, która w minionej kolejce wyprzedziła madrytczyków w tabeli, o czym zadecydował bilans bramkowy. W katalońskiej ekipie szczególnie świetnie prezentuje się Robert Lewandowski.

- Lewandowski mnie nie zaskakuje. Doskonale go znam ze swojego czasu w Monachium. Doświadczałem osobiście tego, co robi teraz w Hiszpanii. To jeden z najlepszych napastników na świecie i udowadniał to raz za razem w ostatnich latach. Pokazuje to też teraz - skwitował 30-latek.

Na sam koniec Alaba został spytany o preferowaną przez siebie pozycję. Podczas swojej kariery ten najwięcej spotkań zgromadził jako boczny obrońca, lecz to na środku obrony czuje się najbardziej komfortowo.

- Gra na lewej obronie? Czuję się bardziej komfortowo na środku defensywy. Myślę też, że trener widzi mnie bardziej na stoperze. Nie jest tajemnicą, że mogę grać na lewym boku. Jeśli muszę tam wystąpić czy pomóc tak drużynie, to spróbuję to zrobić w stopniu, w jakim będzie to możliwe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy