David Luiz o transferze do Arsenalu. Brazylijczyk wyjaśnił, dlaczego odszedł z Chelsea

David Luiz o transferze do Arsenalu. Brazylijczyk wyjaśnił, dlaczego odszedł z Chelsea fot. Arsenal FC
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN I Daily Mail

David Luiz wypowiedział się na temat swoich przenosin z Chelsea do Arsenalu.

32-letni brazylijski obrońca przeniósł się z zespołu „The Blues” do „Kanonierów” w samej końcówce okna transferowego w Anglii. Od momentu pojawienia się pierwszej informacji na temat potencjalnego transferu defensora do jego potwierdzenia nie minęło wiele czasu. Cała sprawa została załatwiona bardzo szybko.

- To dla mnie nowe wyzwanie. Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów zdecydowałem się go podjąć. Rozmawiałem bardzo szczerze z Frankiem Lampardem. Gdy okazało się, że mamy zupełnie inny plan na ten sezon, postanowiłem przyjąć ofertę Arsenalu, który jest wielkim klubem.

- Nadal szanuję Chelsea. Wiem, że ludzie nie do końca rozumieją pewne sprawy. Myślę jednak, że swoją decyzją oddałem szacunek zarówno klubowi, jak i menedżerowi, który chce wprowadzić do niego nową filozofię. Ja postanowiłem wyruszyć w podróż do nowego domu. Będę tutaj dawał z siebie wszystko - przyznał Luiz.

Obrońca zadebiutował w nowych barwach w sobotnim meczu z Burnley. Arsenal wygrał 2:1 i po dwóch kolejkach Premier League ma na koncie sześć punktów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy