David Luiz o transferze do Arsenalu. Brazylijczyk wyjaśnił, dlaczego odszedł z Chelsea

David Luiz o transferze do Arsenalu. Brazylijczyk wyjaśnił, dlaczego odszedł z Chelsea fot. Arsenal FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN I Daily Mail

David Luiz wypowiedział się na temat swoich przenosin z Chelsea do Arsenalu.

32-letni brazylijski obrońca przeniósł się z zespołu „The Blues” do „Kanonierów” w samej końcówce okna transferowego w Anglii. Od momentu pojawienia się pierwszej informacji na temat potencjalnego transferu defensora do jego potwierdzenia nie minęło wiele czasu. Cała sprawa została załatwiona bardzo szybko.

- To dla mnie nowe wyzwanie. Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów zdecydowałem się go podjąć. Rozmawiałem bardzo szczerze z Frankiem Lampardem. Gdy okazało się, że mamy zupełnie inny plan na ten sezon, postanowiłem przyjąć ofertę Arsenalu, który jest wielkim klubem.

- Nadal szanuję Chelsea. Wiem, że ludzie nie do końca rozumieją pewne sprawy. Myślę jednak, że swoją decyzją oddałem szacunek zarówno klubowi, jak i menedżerowi, który chce wprowadzić do niego nową filozofię. Ja postanowiłem wyruszyć w podróż do nowego domu. Będę tutaj dawał z siebie wszystko - przyznał Luiz.

Obrońca zadebiutował w nowych barwach w sobotnim meczu z Burnley. Arsenal wygrał 2:1 i po dwóch kolejkach Premier League ma na koncie sześć punktów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy