David Silva skazany przez sąd. Hiszpan usłyszał wyrok za zaatakowanie kobiety

David Silva skazany przez sąd. Hiszpan usłyszał wyrok za zaatakowanie kobiety fot. Manchester City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tiempo de Canarias

David Silva usłyszał wyrok za udział w bójce podczas zabawy karnawałowej w Maspalomas w czerwcu bieżącego roku. Zawodnik Realu Sociedad został skazany za zaatakowanie kobiety.

Doświadczony ofensywny pomocnik nie dał się poznać na przestrzeni lat jako piłkarz z trudnym charakterem czy sprawiający problemy pozasportowe.

U schyłku kariery wielokrotnego reprezentanta Hiszpanii ten stan rzeczy uległ drobnej zmianie za sprawą wydarzeń mających miejsce na Wyspach Kanaryjskich, gdzie były gracz Valencii czy Manchesteru City bawił się na imprezie karnawałowej w Maspalomas między innymi z bratem Fernando Silvą oraz jednym z przyjaciół.

W godzinach porannych w dniu 19 czerwca cała trójka wdała się w przepychankę z bliżej nieokreśloną grupą, co w efekcie doprowadziło do wybuchu bójki. Najbardziej agresywną w niej osobą był towarzysz braci Silvów, który uderzył jedną z osób kamieniem w głowę i innej groził nożem.

Sam 36-letni zawodnik Realu Sociedad także dał się ponieść emocjom i w trakcie walki agresywnie odepchnął jedną z kobiet, powodując u niej doznanie drobnych obrażeń.

I za ten czyn David Silva usłyszał wyrok Sądu Śledczego nr 3 z San Bartolome de Tirajana.

Zgodnie z fragmentami orzeczenia przytoczonego przez „Tiempo de Canarias”, doświadczony piłkarz, wraz z pozostałymi uczestnikami bójki, przyznał się do zarzucanych mu czynów i popełnienia przestępstwa z tytułu dokonania drobnego uszczerbku na zdrowiu zaatakowanej kobiety.

Ta w wyniku naruszenia jej integralności oraz upadku doznała „pourazowego bólu szyjki macicy, stłuczenia lewego łokcia, rany w drugim palcu lewej ręki, ran w obu kolanach i nogach”.

Hiszpan został za to skazany na konieczność uiszczenia grzywny w wysokości 1080 euro, co jest odpowiednikiem zapłaty 12 euro dziennie przez okres trzech miesięcy. Jeżeli 36-latek nie uiściłby tej sumy, to trafiłby do więzienia na przynajmniej jedną dobę za każde dwie nieopłacone raty dzienne.

Ponadto ofensywny pomocnik został zobligowany do wypłaty kobiecie zadośćuczynienia w kwocie 520 euro w ramach odpowiedzialności cywilnej (280 euro za doznane obrażenia i 240 euro za wyrządzone szkody materialne) oraz otrzymał zakaz zbliżania się do niej na odległość nie mniejszą niż 200 metrów przez okres sześciu miesięcy.

David Silva wystąpił w tym sezonie w siedmiu spotkaniach Realu Sociedad.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy