David Villa: Byłem swego czasu o krok od Arsenalu

David Villa: Byłem swego czasu o krok od Arsenalu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Four Four Two

David Villa udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się między innymi na temat niedoszłej przeprowadzki do Arsenalu.

Na początku lutego kontrakt Hiszpana z Vissel Kobe dobiegł końca. Pożegnanie z ligą japońską było równoznaczne z zakończeniem przez niego zawodowej kariery piłkarskiej.

Kilka tygodni po tym wydarzeniu napastnik postanowił opowiedzieć, o niektórych wydarzeniach ze swojej kariery. Poruszył na ten przykład wątek swojej niedoszłej przeprowadzki do Arsenalu.

- W styczniu 2013 roku wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, bym trafił na Emirates Stadium. Na 90 procent byłem przekonany, że tak się stanie.

Ostatecznie jednak Barcelona zażądała za mnie określoną kwotę i transfer spalił na panewce. Po nieudanych negocjacjach zawodnik dołączył do Atlético Madryt.

- Pół roku później do gry wkroczyło Atlético. Zapłacili za mnie niewielkie pieniądze i tam trafiłem. Wcale nie żałuję tego ruchu. Bardzo się cieszę, że tak się stało - nie tylko dlatego, że wygrałem ligę. Po prostu była to ekscytująca przygoda — zakończył.

38-latek wygrał w swojej karierze wiele trofeów zarówno w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej. W tym miejscu warto wymienić triumf w Lidze Mistrzów z Barceloną oraz Mistrzostwo Świata i Europy wspólnie z kadrą Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy