David Villa: Byłem swego czasu o krok od Arsenalu

David Villa: Byłem swego czasu o krok od Arsenalu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Four Four Two

David Villa udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się między innymi na temat niedoszłej przeprowadzki do Arsenalu.

Na początku lutego kontrakt Hiszpana z Vissel Kobe dobiegł końca. Pożegnanie z ligą japońską było równoznaczne z zakończeniem przez niego zawodowej kariery piłkarskiej.

Kilka tygodni po tym wydarzeniu napastnik postanowił opowiedzieć, o niektórych wydarzeniach ze swojej kariery. Poruszył na ten przykład wątek swojej niedoszłej przeprowadzki do Arsenalu.

- W styczniu 2013 roku wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, bym trafił na Emirates Stadium. Na 90 procent byłem przekonany, że tak się stanie.

Ostatecznie jednak Barcelona zażądała za mnie określoną kwotę i transfer spalił na panewce. Po nieudanych negocjacjach zawodnik dołączył do Atlético Madryt.

- Pół roku później do gry wkroczyło Atlético. Zapłacili za mnie niewielkie pieniądze i tam trafiłem. Wcale nie żałuję tego ruchu. Bardzo się cieszę, że tak się stało - nie tylko dlatego, że wygrałem ligę. Po prostu była to ekscytująca przygoda — zakończył.

38-latek wygrał w swojej karierze wiele trofeów zarówno w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej. W tym miejscu warto wymienić triumf w Lidze Mistrzów z Barceloną oraz Mistrzostwo Świata i Europy wspólnie z kadrą Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy