David Villa: Wcale nie chciałem iść do Barcelony

David Villa: Wcale nie chciałem iść do Barcelony
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Football Espana

David Villa ujawnił po latach, dlaczego przeniósł się do Barcelony.

Napastnik latem 2010 roku był bohaterem głośno transferu, gdy odchodził z Valencii do wspomnianego wyżej klubu. Katalończycy zapłacili za niego wówczas 40 milionów euro, ucierając przy tym nosa odwiecznemu rywalowi - Realowi Madryt. "Królewscy" wcześniej wielokrotnie próbowali pozyskać Hiszpana, ale nigdy nie udało im się sfinalizować transakcji.

35-latek uchodził wtedy za niekwestionowaną gwiazdę LaLiga. Na Camp Nou, zwłaszcza w swym pierwszym sezonie, nie zawodził. Ostatecznie w trakcie trzyletniego pobytu zdobył 48 goli w 117 meczach. Następnie za jedyne pięć milionów odszedł do Atlético, by po kolejnym sezonie wyruszyć na podbój Major League Soccer.

Okazuje się, że Villa tak bardzo identyfikował się z Valencią, że nie chciał opuszczać jej mimo oferty z Barcelony, co dotychczas uchodziło za tajemnicę. Jak wytłumaczył w rozmowie z dziennikarzami, zdecydował się na przeprowadzkę ze względu na kłopoty finansowe "Nietoperzy".

- Gdyby Valencia nie potrzebowała pieniędzy, zostałbym na Mestalla. Miałem długoterminowy kontrakt i nie czułem potrzeby zmiany.

- W Barcelonie spędziłem tylko trzy lata. Uznałem, że czas odejść, bo przestałem być pierwszoplanową postacią. Grałem mniej, a zawodnicy którzy wybiegali na boisko zamiast mnie byli lepsi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy