Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa

Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszlo.com

Raków Częstochowa przeżywa trudne chwile, a porażka w Pucharze Polski z Piastem Gliwice to następny mocny cios. Jeśli nie dojdzie do poprawy, to z posadą może pożegnać się Dawid Szwarga, którego pozycja jest zagrożona - donosi Weszlo.com.

Raków Częstochowa w poprzednim sezonie sięgnął szczytu, triumfując w ligowych rozgrywkach. Jeden z głównych kreatorów sukcesu Marek Papszun zdecydował się jednak odejść.

Stery złotego zespołu przejął Dawid Szwarga.

Zarząd klubu wsparł 33-letniego szkoleniowca dużymi transferami. Na Limanowskiego trafili latem John Yeboah, Łukasz Zwoliński czy Sonny Kittel. Pierwszy nie spełnia oczekiwań, drugi ma duże wahania formy, a trzeci po rozczarowujących miesiącach trafił na wypożyczenie do Australii. To tylko drobny ułamek problemów, które dotknęły częstochowian.

Raków zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy, tracąc sześć punktów do liderującej Jagiellonii Białystok. Nie zapowiada się, że dojdzie do poprawy.

W ćwierćfinale Pucharu Polski podopieczni Szwargi zostali rozbici z Piastem Gliwice. Na boisku nie mieli absolutnie żadnych argumentów, co dobitnie podkreśla jeden celny strzał.

Rozczarowujące wyniki mają realne przełożenie na notowania szkoleniowca „Medalików”. Jak zapewnia Weszlo.com, jego posada jest zagrożona.

W Częstochowie spodziewano się pogorszenia wyników po odejściu Papszuna, ale nie w takim stopniu. Nie brakuje opinii, że Dawid Szwarga nie pozostanie na stanowisku do końca bieżącej kampanii.

„Wydaje mi się, że Dawid Szwarga nie wytrzyma w Rakowie do końca sezonu” - napisał Tomasz Hatta z portalu igol.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy